Jdete na pracovní pohovor? Poradíme, na co se ptát, abyste získali dobrou práci
Práce

Jdete na pracovní pohovor? Poradíme, na co se ptát, abyste získali dobrou práci

Rozhodli jste se změnit práci nebo jste jen byli pozváni na pracovní pohovor, který by mohl změnit váš život? Ať už tak nebo onak, doporučujeme se na pracovní pohovor pořádně připravit, není dobré podcenit přípravu na pohovor, jelikož se to nemusí vyplatit. V případě, že se chystáte na pohovor, promyslete si dobře to, co budete mít na sobě. Nevyplatí se přijít v nezakasané košili nebo v teniskách, které nepůsobí zrovna reprezentativním dojmem. Stejně tak si projděte otázky, které vám mohou být položeny a také které položit, abyste se o místě, jež vám je nabízeno, dozvěděli co nejvíce. Navíc od otázek, které položíte, se může také odvíjet pracovní pozice, kterou dostanete.

Abyste nemuseli pátrat na internetu po tom, jaké otázky pokládat svým potencionálním zaměstnavatelům, přinášíme vám seznam těch, které musíte mít na paměti.

Jaká je konkrétní náplň práce?

Je třeba si už na pracovním pohovoru ujasnit, co vás čeká, co vás bude čekat a co se od vás bude očekávat. Jen tak se vyvarujete nepříjemnostem, navíc nebudete v budoucnu překvapení tím, co na vás bylo vytaseno první pracovní den. Taktéž si sami v sobě ujasníte, jestli o danou práci máte zájem a jestli je to to, co jste od této pracovní příležitosti očekávali.

Jaké výzvy vás na dané pracovní pozici čekají?

Také je třeba vědět, jestli se budete moct posouvat dál, jestli je nabízen také určitý kariérní postup. Odpověď na otázku bohužel nevyčtete z inzerátů o místo, je třeba se na to zeptat, ať víte, co bude i vaším cílem a jak se budete moct překonávat a co budete moct překonávat.

Jak bude vypadat váš pracovní den?

Díky této otázce se dozvíte, jak zhruba bude váš den vypadat. Mnohdy jste překvapeni tím, kolik toho děláte a naopak neděláte. Touto otázkou se zbavíte možných překvapení, jež na vás jinak číhají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *