Když rodina nepůjčí
Půjčky

Když rodina nepůjčí a my nemáme dostatečnou finanční rezervu, co dělat?

Do tíživé finanční situace se může dostat každý z nás. Někdy se ani nenacházíme v tíživé finanční situace, spíše jen potřebujeme peníze, které nemáme bohužel našetřené. Sice si každý z nás buduje svou finanční rezervu, ovšem jen málokomu finanční rezerva stačí. Je proto třeba vědět, na koho se můžeme obrátit či co dělat, když finanční rezerva nestačí. Mnozí lidé mají to štěstí, že se mohou obrátit na rodinu, která jim pomůže. Bohužel rodina je ne vždy ta, která peníze poskytne.

Rodina může odmítnout půjčit peníze z mnoha důvodů. Někdy za to mohou špatné vztahy mezi jednotlivými stranami, jindy za to může nedostatek finanční rezervy rodinných příslušníků. Mnozí lidé navíc rodinu nemají, nemohou tedy požádat své nejbližší o pomoc.

Ať už je důvod toho, že rodina nepůjčí nebo půjčit nemůže, jakýkoli, je dobré vědět, co dělat v případě, že peníze potřebujeme.

K dispozici jsou stále banky

Jestliže se jedná o sumu, která dosahuje i stovek tisíc korun, je možné obrátit se na banku. Sice se jedná o delší proces schvalování, jelikož se musí doložit příjmy žadatele o půjčku a zjišťuje se, jak solventní je, ale takové sumy dokáže půjčit jen a pouze banka.

Na banku se obracíme nejčastěji tehdy, kdy potřebujeme peníze na vlastní bydlení.

Zkusili jste zažádat o nebankovní půjčku?

Banky však nejsou jediné instituce, které půjčují peníze. Obrátit se můžeme také na nebankovní instituce, u nichž zažádáme o takzvanou nebankovní půjčku. Nebankovní půjčka je hitem dnešní doby, protože dokáže půjčit i desítky tisíc korun během několika málo minut. Žádost se vyřizuje zpravidla online, tudíž se neztrácí čas na pobočkách bank, kde na žadatele čekají jen nepříjemní zaměstnanci, jež vnutí takový úvěr, o který stejně není zájem.

Problém u nebankovních půjček je však takový, že dokážou půjčit skutečně jen několik desítek tisíc korun. Nepůjčují více.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *