Poptávka po skladovacích halách roste. Může za to panující pandemie
Lifestyle,  Práce

Poptávka po skladovacích halách roste. Může za to panující pandemie

Panující pandemie s trhem opravdu zamávala. Potvrzují to také výrobci montovaných skladových hal, kteří nestíhají odpovídat svým zákazníkům. Jelikož se prodej uchýlil prakticky jenom do on-line světa, roste hlavně poptávka po skladových halách z řad e-shopů. Právě ty shání skladové prostory, do kterých by uskladnily veškeré své objednané zboží, které sice se vší pravděpodobností brzy “půjde na dračku”, ale do té doby se musí chránit před deštěm či jinými povětrnostními vlivy.

Montované haly se dnes sice nevyužívají jenom ke skladovacím účelům (může se jednat také o garáž pro motorové či historické vozidlo, případně se může jednat o garáž pro zemědělské stroje). V současné době se však právě ke skladovacím účelům používá nejvíce. Jak již bylo nastíněno, poptávka po této levné alternativě skladových prostor roste hlavně z řad internetových obchodů či prodejců, kteří nově začali působit v on-line světě. 

Pro průmyslové nemovitosti se nese rok ve znamení rozmachu

Nikdo, kdo nabízí průmyslové nemovitosti jistě nečekal, že se letošní rok ponese ve znamení takového rozmachu, v jakém se nakonec nese. Panující pandemie urychlila rozvoj logistiky o neuvěřitelných pět let – poukazují na to statistiky. Kromě klasických skladů se shání i haly nebo logistická centra. I k tomu mohou sloužit montované haly. 

Podle posledních statistik zájem o průmyslové nemovitosti roste v posledních letech z důvodu přibývajících internetových obchodů. Příchod nového typu koronaviru však výrazně urychlil celý proces digitalizace a s tím přišlo i značné urychlení rozvoje logistiky. 

Montované haly jsou druhou nejatraktivnější volbou investorů

Téže statistiky také říkají, že montované skladové haly se staly druhou nejatraktivnější volbou pro investory. Před halami jsou už jenom kanceláře, ale z důvodu nařízeného home officu je otázkou, jestli se haly nedostanou na první příčku pomyslného žebříčku. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *