Tipy, jak ušetřit, a přitom se neomezovat
Finance

Tipy, jak ušetřit, a přitom se neomezovat

Zdražování, zdražování, zdražování. Už měsíce neslyšíme nic jiného. Nad dnešní dobou je třeba vyzrát. Snižte své výdaje, aniž byste toho museli příliš mnoho změnit. Zde jsou tipy, které se mohou hodit.  

Přehled příjmů a výdajů 

Když si to hodíte na papír, najednou vidíte prostor pro zlepšení. Mnohé rodiny přitom stále přehled příjmů a výdajů nemají. Nezapomeňte každý měsíc nechat rezervu pro případnou opravu pračky nebo nečekané výdaje. Nikdy nejděte až do nuly při běžné spotřebě.  

Prasátko na to, co chci 

Když si necháte peníze na účtu, zmizí. Proto si založte účet, který využijete jen a pouze na to, co si přejete. Nebo si finance vložte do hrníčku. Záleží na vás. Na dovolenou je třeba odkládat celý rok. Stejně jako na nové spotřebiče do domácnosti, nebo třeba auto. Odkládejte si pravidelnou částku.  

Týdenní jídelníček 

Když plánujete, skvěle ušetříte. Stejně budete vařit tak i tak, takže se tomu nevyhnete. Když si ale naplánujete, co bude dobrého, snadno zvolíte po domluvě s rodinou úspornější recepty. Plánujte si obědy, ale také večeře. Existuje mnoho tipů na hospodárné využití přebytků potravin z domácnosti.  

Vlastní oběd 

Dejte si sami se sebou dohodu, že tři dny v týdnu si donesete vlastní oběd. Pouze dva dny budete chodit do restaurace. Ušetříte několik tisíc měsíčně, což je rozhodně dobrá motivace! 

Jízdné si kupujte dlouhodobé  

Jízdenky jsou vždy výhodnější, když jsou dlouhodobé. Na pravidelné spoje si kupte roční jízdné. Pokud jezdíte jen autem, snažte se během jedné cesty vyřídit co nejvíce povinností.  

Energetické štítky 

Zkontrolujte, kolik konzumuje lednice a mrazák ve vaší domácnosti. Tyto spotřebiče jednou nonstop, proto je nejlepší, aby byly ve skvělé kondici bez námrazy, ale také v nejnižší možné energetické třídě. 

Stále existuje prostor pro úsporu. Přitom nemusíte nic moc měnit. Hlídejte si, aby se vám finance nerozkutálely.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *