Jak ušetřit za pití
Finance

Jak ušetřit za pití 

Tvoří výdaje na nápoje pravidelně velmi vysokou částku ve vašem rozpočtu? Rádi byste tuto sumu omezili a ušetřili peníze ke smysluplnějšímu využití? Nemusíte si kvůli pravidelnému popíjení sladkých limonád nebo minerálek výrazně uškodit po finanční stránce. Připravili jsme pro vás několik jednoduchých tipů, které vám v tom mohou pomoci. 

Voda jako základ 

Naprostým základem vašeho pitného režimu by mělo být požívání čisté vody. Ta by měla jednoznačně převažovat ve složení celkového denního příjmu tekutin. Kromě zdravotních benefitů, které konzumace vody v porovnání s jinými nápoji přináší je u ní samozřejmě velkou výhodou i podstatná cenová úspora. Voda z kohoutku je ve všech oblastech České republiky pravidelně kontrolována a její jakost je tak zaručena pečlivým rozborem. Díky tomu získáváte možnost velmi kvalitního zdroje tekutin za zanedbatelnou cenu. 

Káva a čaj pouze doma 

Chodíte rádi na kávu nebo čaj do oblíbené místní kavárny? Pokud jste se rozhodli šetřit na pití, budete si muset tento rozmar odpustit. Domácí vaření kávy i čaje je velmi nízkonákladové a ve srovnání s návštěvou kaváren můžete ušetřit poměrně významné částky. 

Omezení slazených nápojů a alkoholu 

Podobná je situace v případě konzumace alkoholu a slazených nápojů. I ty přináší výraznou zátěž vašeho rozpočtu a zároveň nemají příliš dobrý vliv na vaše zdraví. Pokud se přece jen rozhodnete tento druh nápojů požívat, zvažte nákupy v supermarketu a vyhněte se požívaní v restauracích, kde jsou ceny podstatně vyšší. 

Nákupy ve slevách a akcích 

Obecně platí, že nápoje se dají v supermarketech a velkých obchodech kupovat v zajímavých slevových akcích. Sledujte proto bedlivě nabídku jednotlivých obchodů a nakupujte si pití do zásoby. Díky tomu opět můžete realizovat zajímavé úspory a ušetřit svůj rozpočet. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *