Revolut: co to je a jaké jsou zkušenosti uživatelů?
Finance

Revolut: co to je a jaké jsou zkušenosti uživatelů? 

Snadné směňování peněz často za lukrativní kurz, zvýhodněné výběry z bankomatu, a to i v zahraničí či pomocník s investováním. To je Revolut. Aplikace a internetové bankovnictví, které si můžete zřídit rychle a snadno, alternativa usnadňující nejen cestování mnohým z nás. Jak přesně tato služba funguje a co od ní očekávat? A na jaké zkušenosti se můžete těšit? S tím vás seznámíme v našem článku.  

Revolut je populární jak ve světě, tak i v České republice, kde jej využívá až 300 tisíc uživatelů. Za hranicemi to je až 15 milionů. A ač se ve své podstatě jedná a bankovní účet, nejedná se o ten klasický, který známe z běžného fungování. Tradičním bankám se sice firma snaží přiblížit, nicméně v současné době je stále ještě více odlišností než prvků, které spojují. V budoucnu ale plánuje například spořící účty nebo poskytování krátkodobých úvěrů.  

Snadný převod peněz 

Abyste mohli Revolut používat, je tedy třeba stáhnout si aplikaci, kde si založíte účet Jeho správa funguje jen a pouze skrze aplikaci, kterou si musíte stáhnout a účet si založit, pak si jen vyberete, zda chcete mít fyzickou platební kartu, nebo vám stačí ta virtuální. Záleží, za jakými účely chcete Revolut používat. Pokud vám jde především o peněžní transakce a to, abyste mohli platit kartou na různých místech, případně pokud chcete přes Revolut investovat, pravděpodobně vám bude stačit jen karta virtuální. Jestliže chcete využívat například výhodnějších výběrů z bankomatu v zahraničí, zvolte si kartu fyzickou.  

Všem je asi jasné, že abyste s Revolut mohli fungovat, musíte mít na účtě dostatečné finanční prostředky. Ty si na svůj Revolut účet můžete nahrát několika způsoby. Tím nejjednodušším je dát si na účet peníze ze své české platební karty, funguje i bankovní převod a pokud používáte Google Pay nebo Apple Pay, svůj zůstatek na Revolut účtu můžete zvýšit i tímto způsobem. Google Pay i Apple Pay navíc umožňují to, že si můžete Revolut kartu přidat do mobilního telefonu nebo chytrých hodinek, a pomocí nich platit běžné platby v obchodech.  

Různé měny nejsou problém  

Vzhledem k tomu, že firmě Revolut záleží na tom, jak je aplikace uživatelsky přívětivá a neustále pracuje na jejím zlepšení, jsou v současné době k dispozici poměrně pokročilé reporty, analýzy výdajů nebo rozložení investičního portfolia. Opravdu velkou výhodou je to, že si v aplikaci můžete vést účty v různých měnách, a to v neomezeném množství. V České republice zase oceníme to, že si virtuální peněženku můžeme dobít českou měnou a peníze posílat do zahraničí levněji.  

 K dalším nesporným benefitům patří to, že Revolut nepřevádí měny za nejméně výhodný kurz, ale pouze za ten tzv. středový, a ještě navíc zdarma. Díky tomu lze ušetřit značné množství peněz. Potkat vás však může to, že vaše směňování bude zpoplatněno. To může nastat, když budete peníze měnit o víkendu nebo o svátcích, kdy Revolut standardně přidává poplatek 0,5 % v případě, že se jedná o standardní měny.  

Ušetřit při používání Revolut účtu můžete i při zahraničních platbách, které jsou v porovnání s ostatními bankami o dost levnější. Navíc v rámci stejné země a v případě SEPA plateb jsou převody zcela zdarma. Poplatky jsou pak zatíženy mezinárodní SWIFT platby, nicméně jejich výše se liší v závislosti na tarifu, který v účtu používáte.  

Jak již bylo řečeno, Revolut se snaží řídit heslem “Náš zákazník, náš pán”, a proto do aplikace přidali funkci možnosti rozložení platby mezi více lidí, po které uživatelé dlouho volali. Pokud například jedete na dovolenou s přáteli, můžete jednu platbu rozdělit mezi více lidí. Ti ani nemusí být uživateli Revolut, stačí je jen vybrat v kontaktech a výše platby jim bude připsána.  

A kolik vlastně chci utratit? 

Aplikace myslí i na ty, kdo chtějí mít své výdaje pod kontrolou, jelikož jim nabízí možnost plánování plateb. Nastavíte si vlastní rozpočet (klidně i na různé kategorie) a následně uvidíte, jak se vám daří stanovený cíl držet, případně o kolik jste v daném období částku přesáhli.  

Vzhledem k tomu, že je Revolut digitálním produktem, je jasné, že vyvstávají otázky na jeho bezpečnost. I na tom Revolut neustále pracuje: nabízí pojištění vkladů až do výše 100 tisíc EUR a představuje bezpečnostní prvky. Přístup do aplikace je chráněn kódem, případně Face ID nebo otiskem prstu, nastavit si zde můžete i finanční limity.  

Ohledně Revolut aplikace je toho samozřejmě mnoho a další informace budou přibývat – jak bylo řečeno, na jejím zlepšování se neustále pracuje. Už nyní ale může být skvělým pomocníkem především v zahraničí, kde díky účtu u Revolut můžete ušetřit klidně i tisíce. Pokud se chystáte na cesty nebo jen chcete rozšířit své investiční portfolio, určitě se o jejím zřízení vyplatí alespoň přemýšlet.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *