Výdaje, s nimiž musíme počítat, když si pořídíme psa
Finance

Výdaje, s nimiž musíme počítat, když si pořídíme psa

Mezi všedními dárky, jako bylo oblečení nebo elektronika, jsme také vloni na Vánoce dostávali pejsky. Pejsci jsou milí a velmi přítulní domácí mazlíčkové, kteří vyžadují ke svému spokojenému životu pozornost svého pána. Bohužel mnozí lidé si pejsky půjčují i tehdy, kdy na ně nemají čas, a to je samozřejmě špatně. Pokud však štěně přijde do rodiny, která ho miluje už tehdy, kdy ještě ani není na světě, bude se mít rozhodně dobře. Každá rodina však musí počítat s příjmy navíc, které se mohou dostat až do výše patnácti tisíc korun ročně, pokud psovi zařídíte to základní, co potřebuje.  

Než si pořídíte pejska, měli byste se s výdaji za psa seznámit. Počáteční výdaje jsou samozřejmě vyšší než výdaje v dalších letech. Pokud budeme počítat a sčítat výdaje v dalších letech, tedy nebudeme brát v potaz ty počáteční výdaje, zůstali bychom na sumě zhruba patnácti tisíc korun. Zahrnuto je do ceny jak celoroční krmení, tak případná očkování, poplatky za psa obcím a další potřebnosti a nezbytnosti.  

Zaměřme se však na počáteční výdaje, které, jak již bylo zmíněno, jsou daleko vyšší než výdaje pozdější.  

To základní, co psovi musíme zaplatit 

Když si pořídíte pejska, musíte mu zaplatit zejména prvotní očkování a odčervení, pokud ho již v minulosti nepodstoupil. Z počátku se veterinář navštěvuje opravdu mnohem častěji, než je tomu později. Kromě plateb za veterináře musíme zaplatit také poplatky za psa obcím a městům, ty jsou obvykle ve výši několika stovek až tisíc korun (každá obec a město si poplatky stanovuje sama).  

K počátečním nákladům také patří koupě samotného pejska. Někteří jsou levnější, cena jiných se může dostat i do výše několika desítek tisíc korun.  

Drahá je i výbavička pro pejska 

Nesmíme ale zapomenout na koupi základní výbavičky pro pejska, do které se řadí krmivo, které koupíte v řádech stovek či tisíc korun (cena se odvíjí od značky a kvality krmiva). Nesmíme zapomenout ani na pelíšek a hračky, které pejskovi koupíme, také utrácíme za vodítko, náhubek a samozřejmě obojek. Kupujeme také psí kosmetiku, která vyjde taktéž na několik set korun. Myslíme tím hřebeny, kartáče, také šampony a přípravky proti blechám. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *