Největší chyby, kterých se dopouštíme při půjčování si
Půjčky

Největší chyby, kterých se dopouštíme při půjčování si 

Půjčky jsou součástí našich životů. Saháme po nich vždy, když potřebujete nějakou finanční zásobu, případně pokud se dostaneme do nějaké pořádné šlamastiky, ze které bychom nejraději co nejdříve vyšly zase ven. V případě, že jsou půjčky pro vás zrovna aktuálním tématem, zjistěte, jakých konkrétních chyb se vyvarovat, pokud se rozhodnete smluvené podmínky podepsat. 

Nejdříve si všechno přečtěte 

Alfou a omegou každého půjčování si je přečtení smlouvy a podmínek, které se k půjčce vážou. V případě, že tento krok přeskočíte, můžete se dříve nebo později potýkat s nemalými a taktéž nemilými problémy.  

Zejména buďte pozorní při pročítání si věcí pod čarou a sledujte to, co je napsané malými písmy, případně označené hvězdičkou, což jsou vždy ty nejvíce důležité informace. A velmi často se stává, že právě z nich plynou ty budoucí možné problémy, pakliže na ně nevědomky kývneme.  

Sáhnutí po první nabídce 

Půjčky, ať už jsou to bankovní, nebankovní nebo jakékoli jiné, neposkytuje pouze jedna banka nebo bankovní společnost. Jedná se o záležitost několika poskytovatelů, proto nedělejte tu chybu, že se upnete na jednoho jediného. Nesahejte po první nabídce, nýbrž proveďte srovnání díky online kalkulačkám.  

Klíčové jsou hlavně následující faktory, a to hodnota RPSN, výše splátek a také maximální doba splácení. Úroky a další poplatky hodnota RPSN shlukuje čili se o ně individuálně zajímat nemusíte. 

Nastavení příliš vysokých splátek 

I když je sice pravdou, že se lidé chtějí zbavit splátky co nejdříve, ve skutečnosti je nastavování příliš vysokých splátek zbytečné. Počítejte s tím, že může dojít nečekaný výdaj nebo dočasný výpadek příjmů a najednou budete muset čelit nepříjemné situaci – dalšímu shánění financí. 

V nejlepším případě si nastavte možnost splacení úvěru dříve. To je ta lepší cesta, jak se dostat ze zadlužené situace. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *