Výhody a nevýhody
Půjčky

Výhody a nevýhody bankovních půjček

I když je dnes možné označit zejména nebankovní půjčky za jistý fenomén doby, nezapomíná se ani na bankovní půjčky, které jsou tradiční, klasické a kterým mnozí lidé věří stále více než nebankovním úvěrům, které, jak jsme zmínili, jsou dnes obrovským hitem na trhu. Co se týče klasických bankovních půjček, jedná se o úvěry, které tu byly, jsou a budou. I když si mnozí lidé mohou myslet, že nebankovní půjčky ovládnou svět financí, je to jen mylná domněnka. Stále musíme myslet na to, že nebankovní půjčky dokážou půjčit člověku jen několik desítek tisíc korun. Miliony nebo stovky tisíc korun umožňují půjčit jen banky.

Lidé dnes volí spíše nebankovní úvěry, jelikož jsou v mnohých situacích výhodnější. Nad klasickými bankovními úvěry bychom však nos také neměli ohrnovat, vždyť právě banky jsou součástí našich životů, a to zejména tehdy, kdy toužíme po vlastním bydlení, které nám mohou zaplatit jen a pouze ony. Nebo snad máte v kapse několik milionů korun, které byste vložili do svého nového a už vlastního příbytku?

Jak jsme však zmínili, i bankovní úvěry mají své výhody a nevýhody. Zmiňme si je, ať na bankovní úvěry nahlížíme objektivně.

Výhody bankovních půjček:

  • Více jak sto tisíc korun
  • Jsou spolehlivější
  • Jsou důvěryhodnější

K hlavním výhodám klasických bankovních půjček patří zejména to, že je možné si půjčit víc jak sto tisíc korun, ne-li miliony korun. Banky jsou zároveň spolehlivější, jsou osvědčené a důvěryhodné. Sice o nich nelze říct to, že by byly férovější než nebankovní půjčky, důvěryhodnější však jistě jsou.

Nevýhody bankovních půjček:

  • Dlouhá doba schvalování
  • Dokládání příjmů
  • Potřebný ručitel

Banky si však prověřují toho, kdo o půjčku žádá. Zejména při vysoké půjčce je nutné zjistit příjmy žadatele, ideální je mít i ručitele, který je schopný dát ruku do ohně za žadatele. Bohužel banky jsou neblaze proslulé i tím, že trvá delší dobu, než půjčky schválí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *