Parkour je sportem a zábavou převážně mladých lidí, protože v něm vidí obrovskou šanci, jak se naučit různé kotouly a triky. Kromě toho se pod tímto sportem ukrývá velké množství adrenalinu, který snadno může přetéct v nebezpečnou disciplínu. Kdy poznat, že se jedná o bezpečí a kdy naopak dětem tento sport zakázat?
Parkour dětem nezakážete!
Ačkoliv dětem řeknete, aby daný sport nedělali, úplnou kontrolu nad nimi nemáte. Jakmile opustí dveře bytu nebo rodinného domu, mohou se vrhnout do parku, kde opět trénují svůj nově nalezený sport. I kdybyste na jejich známa místa chodili a hlídali je, oni si vždy naleznou nová. O těch však nebudete vy, jakožto rodiče vědět.
Dnes existují specializovaná hřiště nebo tělocvičny, které jsou pro tento druh sportu určeny. Děti se v nich mohou naučit základní triky. Ty pak následně snadněji zvládnou v praxi neboli venku bez měkkého povrchu. Tělocvičny jsou totiž přizpůsobeny různým pádům, takže jsou v nich děti v naprostém bezpečí. Na druhou stranu je zcela normální, že o ně máte strach. Bohužel jim parkour nezakážete, jak už jsme zmínili v předchozím odstavci.
Poloviční kontrola je lepší než žádná
Věřte nám, že poloviční kontrola je lepší než žádná. Když jim řeknete ne, oni půjdou ven a začnou i přes váš výslovný zákaz skákat. Pokud se s nimi ovšem domluvíte na tělocvičnu, budete je mít alespoň z části pod kontrolou. Parkour je druh sportu, u kterého se účinkující snaží překonávat různé překážky pomocí několika triků. Z parkouru se následně mladí lidé snaží přejít na free run. V něm už jsou zahrnuty salta a další, daleko těžší triky.
Tělocviční jsou určeny jak pro samotný parkour, tak i free run. Při tréninku kotoulů a salt tak vaše dítě přistává do měkkého. Pro začátečníky je tělocvična rozhodně na místě. Děti se tam naučí pochytit důležité prvky, které se jim poté budou hodit. Mimo jiné je dobré stanovit si s dětmi určitou hranici.