Jak chránit své finance v bance?
Finance

Jak chránit své finance v bance?

Člověk by řekl, že když nechá peníze v bance, automaticky je o ně postaráno a prakticky nikdo na ně nemůže sáhnout. Že jsou zkrátka a dobře v bezpečí. Jenže když se podíváte do minulosti, zjistíte, že bylo plno nejrůznějších kybernetických nebo hackerských útoků, jež se bankám dostaly až na dřeň čili i k penězům jejich klientů. Zkrátka a dobře si hackeři nedají pokoj a nezadrží je ani možné složitější zabezpečení bankovních institucí. Proto si pojďme říct, jak své peníze chránit, i když nám neleží pod polštářem, ale právě v bance. 

Dejte si pozor na podvodné e-maily nebo telefonáty 

Stále více se hackeři dostávají k vašim penězům v bance tak, že oslovují přímo vás. Rozesílají podvodné e-maily, volají z neznámých čísel vydávající se za bankovního poradce, který by vám rád pomohl. Člověk by se v každém případě měl držet na pozoru a neměl by si nechat na nose sedět růžové brýle.  

Pokud vám přijde nějaký e-mail z banky, je dobré zkontrolovat alespoň základní náležitosti, jako jsou kontaktní údaje, jak vypadá e-mailová adresa a podobně. Pokud se vám nebude na e-mailu něco zdát, vhodné je do banky rovnou zavolat a ověřit si, že zpráva přišla skutečně od nich a ne od někoho jiného. Tímto způsobem by se totiž mohli hackeři dostat k vašim heslům nebo obecně přihlašovacím údajům. 

Pozor na svou kartu 

Co můžete udělat pro to, aby peníze schované v bance byly skutečně v bezpečí? Jednu jedinou věc – pořádně si hlídejte svou kartu. Člověk si bohužel ani neuvědomuje, před kým a kdy vytahuje kreditní či debetní kartu. A veškeré údaje, které jsou na ní obsažené, jsou vlastně klíčem k vašemu bankovnímu kontu.  

Zejména si dejte pozor při placení online, kdy musíte tyto údaje z karty zadávat. Pozor také na internetové veřejné připojení, kdy může zadávání údajů někdo z vašeho okolí sledovat a využít pak ve svůj prospěch.  

Nevyplňujte formuláře 

Velmi často se také stává, že se po vás chce v některých formulářích, abyste vyplnili osobní údaje včetně údajů z kreditní nebo debetní karty. Takové online formuláře jsou však v drtivé většině podvodné, tak pozor na to. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *