DRFG prodala providera Libli
Finance

DRFG prodala providera Libli

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka prodala svůj poloviční podíl v Libli společnosti Nordic Telecom, která polovinu firmy vlastnila už od konce roku 2017. Libli které vzniklo sloučením lokálních poskytovatelů internetu pod skupinu DRFG a na Moravě je aktuálně druhým největším providerem.

Svým zákazníkům poskytuje připojení k internetu, včetně optických sítí a nejmodernějšího 5G bezdrátového připojení. Nordic Telecom tak ziskem 100% podílu v Libli významně posílil pozici na trhu poskytovatelů internetového připojení.

Podle výkonného ředitele Nordic Telecomu Jan Čorneje je cílem akvizice stát se do dvou let třetím největším poskytovatelem pevného internetu v Česku, to znamená pokrytí 1,3 milionu domácností a poskytování služeb 330 tisíc zákazníků. Nordic Telecom se chce v plánované podzimní aukci ucházet o mobilní frekvence v pásmu 700 MHz a 3,5 GHz a stát se tak čtvrtým plnohodnotným mobilním operátorem v Česku.

DRFG neřeší jen fondy nebo dluhopisy, ale také telekomunikace

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka se chce nadále soustředit na rozvoj své strategické telekomunikační investice ve společnosti Suntel Group, která se zaměřuje na výstavbu a servis telekomunikačních sítí ve střední a západní Evropě. Ředitel telekomunikační divize DRFG Roman Řezníček k exitu Libli uvedl, že k rychlejšímu prodeji došlo díky oboustranně výhodné dohodě. DRFG i Nordic Telecom budou ale dál spolupracovat, jak v telekomunikační výstavbě, tak i v obchodu a distribuci.

DRFG je investiční skupina založená v Brně v roce 2011 Davidem Rusňákem. Věnuje se především investicím do nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb jako jsou dluhopisy. Spadá pod ní také značka podílových fondů CZECH FUND. Suntel Group poskytuje komplexní služby na klíč pro výstavbu a servis telekomunikačních sítí, a ve svém oboru patří ke špičce ve střední a západní Evropě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *