Jak dlouho trvá vyřízení půjčky. Přečtěte si to
Půjčky

Jak dlouho trvá vyřízení půjčky?

Přemýšleli jste někdy nad otázkou, jak dlouho trvá vyřízení půjčky nebo jiného úvěru v bankovní či nebankovní společnosti? Pokud ne, pak je alespoň dobré vědět, že se jedná o jeden z relativně důležitých bodů, po kterém žadatelé sahají. Většinu lidí nezajímá výhodnost daného finančního produktu, jako rychlost vyřízení. Na finanční prostředky natolik spěchají, že nemají problém uzavřít i nevýhodnou půjčku. Vyřízení bankovní nebo nebankovní půjčky může trvat pár minut, ale i dnů.

Není případ jako případ

Záležet bude totiž i na tom, kdo o půjčku žádá a o jak vysokou částku žádá. Jestliže jste v minulosti půjčku měli nebo dokonce již nějaký finanční produkt máte, rychlost vyřízení nového úvěru bude hrát pro vás, a to z toho důvodu, že jste zapsáni v registrech. V registrech jste zapsáni vždy, když máte finanční produkt nebo jste o něho žádali. Neznamená to nutně, že jste se zpozdili se splátkou či udělali jiný prohřešek.

Jak dlouho trvá vyřízení půjčky

Pozor si dávejte ale na výši částky. I přes to, že jste o půjčku žádali, může se rychlost vyřízení protáhnout až na několik dnů. Je to zapříčiněno tím, že na své poměry žádáte o vysokou částku nebo bankovní společnosti nehrají jiné údaje vámi vyplněné. Bankovní společnost může nebo nemusí, vámi napsané informace ověřovat. Závisí na tom, o jaký případ se jedná, protože jak už samotný titulek napovídá, rychlost vyřízení je skutečně individuální.

Žádat můžete na pobočce i online

Dalším ovlivňujícím bodem je samotná žádost. Posílali jste ji online nebo vyřizujete bankovní půjčku na pobočce? Dnešní online žádosti je možné i prostřednictvím internetu podepsat, takže vám výrazně ušetří nemalé množství času. Zatímco v případě vyřizování půjčky na pobočce se budete muset osobně dostavit. Dále musíte počítat s tím, že se žádost může protáhnout i na týden, a to v takových případech, kdy spadne do individuálního posouzení.

V tomhle posouzení bankovní společnost může kontaktovat například vašeho zaměstnavatele či si ověřovat jiné údaje, které jste vyplnily.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *