Věty, které na pohovoru neříkejte
Práce

Tyto věty na pohovoru neříkejte

Člověk toužící po zaměstnání je ochotný na pohovoru říct cokoli nebo napsat firmám, o kterých prakticky nic neví. Pokud se tak stane, měli byste se držet určitých pravidel. V následujících odstavcích vám blíže popíšeme, čeho byste se měli vyvarovat. Jde převážně o věty, které na pohovoru v žádném případě neříkejte. Jedině tak zvýšíte svou šanci na to, že vás následně přijmou.

Tyto věty na pohovoru neříkejte

První chybou, na které se zájemci o práci podílejí je slib, že budou dělat cokoli. Tuto větu rozhodně neříkejte. Jednak vám v ničem nepomůže a jednak v momentě, kdy budete přijati, se to otočí proti vám. Následně se může snadno stát, že budete chodit po více funkcích a plnit tak více pozic, ovšem bez nároku na další plat nebo alespoň prémie. Kromě toho tato věta působí obyčejně a mnoho zaměstnavatelů jsou s ní již seznámení. Jinými slovy ve chvíli, kdy ji řeknete, působí to na vedení skutečně zoufale.

Tyto věty na pohovoru neříkejte

Omlouvám se, že jsem přijel později. Tato věta rovněž patří mezi ty časté, které na pohovorech zaměstnavatelé neradi slyší. Přijít pozdě nemůžete ani do práce, natož pak na pohovor. Právě váš slib hraje obrovskou roli a pokud jste slíbili, že dorazíte včas, měli byste si to umět zařídit. Zaměstnavatele nebudou zajímat nejrůznější výmluvy, proč se vám to nepodařilo. Tímto krokem snižujete své šance na úspěch při zaměstnání.

Zaměstnavatelé se mohou vyptávat na stejné otázky

Jestliže se vás váš potenciální zaměstnavatel zeptá na otázku, kterou máte v životopisu, snažte se normálně odpovědět. Rozhodně neodvádějte řeč na to, že by si měl zaměstnavatel přečíst znovu životopis, protože to tam máte napsáno. Snaží se nějakým způsobem navázat konverzaci, mimo jiné ho zajímá, zda odpovíte stejně. Nikdy si tak do životopisu nevymýšlejte, dost často se na tyto metody přijde.

Poslední často nevhodnou větou je dotaz na obor společnosti. Pokud jdete na pohovor k firmě, o které nic nevíte, je zaměstnavateli jasné, že hledáte nutně práci a nezáleží na tom, jakou. Právě z tohoto důvodu si o firmě nastudujte informace ještě před tím, než půjdete na pohovor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *