finance
Lifestyle

Jakých chyb, které nás stojí finance, se každý den dopouštíme?

Mnozí lidé stále uvažují nad tím, kam se ztrácí jejich finance. I když si mnozí z nás mysleli, že s nárůstem platů se minimalizují všechny finanční problémy, nestalo se tak. Lidé si totiž stále neodkládají peníze stranou, bohužel stále utrácí hlava, nehlava, a tak se nemůžeme divit tomu, že jim peníze proplouvají doslova mezi prsty. Neustálé utrácení máme na svědomí samozřejmě my, každý den se dopouštíme chyb, jež bychom měli anulovat, abychom si našetřili dostatečné množství peněz. Jenže jaké chyby to jsou?

Člověk často neví, kam se mu peníze ztrácí. Důvodem je to, že si neuvědomuje jednotlivé chyby, kterých se dopouští dnes a denně. Bohužel takových chyb je tolik, že by se to na prstech jedné ruky nespočítalo. Vypíchněme si nejčastější chyby, kterých se dnes a denně dopouštíme a které nás bohužel stojí poměrně hodně financí.

Podléháme slevám

Nezáleží na tom, jestli jsou to slevy na oblečení, na boty nebo případně na potraviny. V každém případě slevám podléháme, a to je samozřejmě chyba. Slevy jsou obrovské lákadlo, jedná se o jeden velký marketingový tah, který nikdy neselže.

V případě oblečení kupujeme většinou to, co se nám zanedlouho přestane líbit. V případě potravin kupujeme to, co nestihneme zkonzumovat, tudíž potraviny vyhazujeme – jinými slovy vyhazujeme peníze oknem.

Nevaříme si doma

Každý den se dopouštíme ještě jedné velké chyby, a sice nevaříme si doma. Mnozí lidé by se až divili tomu, kolik by ušetřili, kdyby si doma každý den vařili. Nemusí si dokonce vařit ani každý den, stačí, když si uvaří na pět dní dopředu. Existují takové pokrmy, které vydrží i týden. Navíc se tímto krokem rapidně ušetří. Vždyť jídla v restauracích nebo v jídelnách zdražují, dnes je nekoupíme za levněji než za sto korun. Mysleme tedy ekonomičtěji a udělejme si čas na domácí vyvařování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *