Šetřit finanční prostředky musíte v bytě i v rodinném domě
Finance

Šetřit finanční prostředky musíte v bytě i v rodinném domě

S financemi je život jednodušší a pokud střádáte a žijete z výplaty do výplaty, měli byste s tím něco začít dělat. Je jednoduché říct, že tomu nemůžete jít naproti, a tak vám nezbývá nic jiného než čekat na další výplatu. Tato slova zde nejsou na místě. Pokud máte rodinu, jak svým dětem vysvětlíte, že jim nemůžete koupit to, co by chtěli, protože na to zkrátka nemáte finance? Řešením nemusí být pouze brigáda nebo přivýdělek, i když ta by vám odebrala spoustu starostí. Pojďme se teď podívat na místa, kde můžete ročně ušetřit finance, o kterých jste neměli ani ponětí.

Domácnost je žrout financí

Nebudeme si nalhávat, že domácnost je levná. Každým rokem vám přijde nespočetné množství faktur, u kterých vám zůstává rozum stát. Pokud máte zájem o to, je snížit, je nejvyšší čas začít. Hlavní prioritou by pro vás měla být rodina. Jestliže se tímto pravidlem budete řídit, úspora se dostaví, jen je potřeba pro ni něco udělat.

Šetřit finanční prostředky musíte v bytě

Přiznejte si, kolikrát v bytě nebo rodinném domě svítíte zcela zbytečně? Jestliže jde jen o jednu místnost, je to relativně ještě v jakési normě. Ráno však rozsvěcuje úplně každý, a to bez ohledu na to, v jaké místnosti se právě nachází. V konečném důsledku se tak svítí v celém bytě nebo rodinném domě. Ročně vám tato činnost může spolknout až několik tisíc korun. Uvědomujete si, jak je to zbytečné?

Topíte? Dělejte to s mírou

V zimě má rád teplo každý. Není se čemu divit, po celodenní práci se těšíte do své postele, kde je dostatečné teplo na to, abyste zapomněli na své každodenní problémy. To vám však na financích příliš nepřidává. Co takhle navrhnout své rodině, že byste se mohli více oblékat? Výměnou za to, že přestanete v celém bytě nebo domě topit ve velkém. Teplotní norma by neměla přesáhnout více než 22°C. Většina rodin si toto pravidlo neuvědomuje a jejich teploměry kolikrát ukazují teploty vyšší než 25°C.

Poslední velkou složkou je voda. Nejčastěji se v tomto případě jedná o koupání a čištění zubů. Místo koupání je mnohem účinnější sprcha. I ta má však svá jistá pravidla. Pokud ji necháte během mydlení téct, nemá žádný úsporný efekt a je to stejné, jako byste si nechali napouštět vanu. U čištění zubů platí to stejné pravidlo. Pokud se zrovna věnujete samotnému čištění, měli byste vodu vypnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *