Víte, jaké věci vám exekutor nemůže zabavit
Finance

Víte, jaké věci vám exekutor nemůže zabavit?

Máte finanční závazky, které musíte splácet, ale finančně jste na tom špatně? Nemáte finance kde brát a chodí vám neustále dokola upomínky? Je potřeba situaci řešit, jinak se může stát, že k vám jednoho dne přijdou exekutoři. Pokud už jste v této fázi a nevíte si rady, měli byste se seznámit s jejími pravidly. Existuje seznam věcí, na které exekutoři nemohou sáhnout, a to bez ohledu na to, jakou mají hodnotu. Pojďme se na ně společně podívat.

Věci potřebné k životu

Ačkoli se to na první pohled nezdá, exekutoři vám nemohou zabavit všechny finanční prostředky. Zvlášť v momentě, kdy živíte celou rodinu. V takovém případě existuje tabulkový seznam finančních prostředků, které vám musí při návštěvě ponechat. Ten se odvíjí od toho, kolik osob žije v domácnosti a jak velkou máte svým způsobem rodinu.

Na co nesmí exekutor sáhnout

Dále se exekutoři nesmí ani v nejmenším dotknout věcí potřebných k běžnému životu. Na ty se podíváme společně, ať víte, na co se máte připravit. Exekutoři totiž mohou spoléhat na vaši neznalost. Tyto pravidla jsou však stanovená zákonem. Pokud budete mít pocit, že exekutor, který se pohybuje po vaší domácnosti porušuje jakýmkoli způsobem svá pravidla, ihned to nahlaste.

Oblečení zůstane vám

Je pochopitelné, že k běžnému životu potřebujete oblečení. To vám tedy exekutoři nemohou za žádnou cenu odebrat. Je relativně vysoká šance, že se ovšem na některé kousky zaměří. Zajímat je bude převážně to oblečení, které má hodnotu. I přes to by vám určitý počet věcí měl ponechat.

Přesuneme se dále

Pokud si nevíte rady se seznamem věcí, který patří mezi ty potřebné, pak byste důkladně měli číst tento odstavec. Exekutoři vám nesmějí zabavit nádobí, ledničku, pračku a sporák. Co se týče kuchyňské linky, tady je to zřejmě jasné. Tu vám ponechat zkrátka musí, a to kvůli stravě jak pro vás, tak vaši rodinu. V neposlední řadě by se měli vyhnout dětskému pokoji, kde nemají žádné právo sáhnout na hračky a školní potřeby dítěte. Ta je v první řadě zákonem povinná, alespoň, co se týče základního vzdělání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *