Jak získat vyšší výplatu
Finance

Jak získat vyšší výplatu 

Nejste spokojení se svoji měsíční mzdou a rádi byste navýšili hodnoty na výplatní pásce? V následujícím článku vám přineseme několik tipů, jak dosáhnout na vyšší výplatu, která vám pomůže dlouhodobě navýšit váš rozpočet a zvýšit vaši životní úroveň. 

Prodiskutujte váš plat s nadřízenými 

Pokud mzda podle vás nevypovídá vašemu výkonu a myslíte si, že byste měli dostávat vyšší ohodnocení, nejlepším řešením bude domluva s vašimi nadřízenými. Pečlivě si připravte argumenty a pokuste se nimi na domluvené schůzce vašeho šéfa konfrontovat. Nepoužívejte útočný styl, ale v klidu vysvětlete, proč si podle vás přidání platu zasloužíte. Pokud jste pro firmu nepostradatelní, mělo by jednání vést vždy k oboustranné spokojenosti. 

Říct si o navýšení platu není nikdy ostuda a nejhorším výsledek, může být pouze odmítnutí, které neznamená žádnou tragédii. 

Dělejte přesčasy 

Nemáte možnost si zažádat o vyšší mzdu anebo jste se svou žádosti neuspěli, a přesto toužíte po vyšších částkách na výplatní pásce? Zvažte možnost dělání přesčasů. Pokud přesčasy váš zaměstnavatel umožňuje, můžete díky nim přidat k výplatě i několik tisíc korun. Nezapomínejte však ani na dostatečnou porci odpočinku, která k dobrým pracovním výkonům rozhodně patří. 

Zajímejte se o bonusy a prémie 

Kromě přesčasů si můžete přivydělat také dosažením různých motivačních bonusů a prémií. Dobře se u vašeho zaměstnavatele informujte, jaké bonusy nabízí a snažte se na ně svojí produktivitou pravidelně dosáhnout. Pro vaši výplatu to může mít velmi pozitivní dopady. 

Najděte si přivýdělek 

Jestliže pro vás žádná z předchozích možností není reálná, zvažte také variantu brigády nebo doplňujícího zkráceného úvazku. Mít více prací je v dnešní době již zcela běžnou praxí, která umožňuje zaměstnancům rapidně navýšit příjmy. Opět však nezapomínejte také na dostatek kvalitního odpočinku a věnujte se dostatečně i jiným aktivitám. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *