David Rusňák a jeho DRFG investuje do komerčních nemovitostí
Finance

David Rusňák a jeho DRFG investuje do komerčních nemovitostí

Průzkum v ekonomickém sektoru potvrdil, že krize a zpomalení ekonomiky maloobchodním řetězcům nevadí. Ba naopak, některé firmy v krizovém období místo predikovaných poklesů tržeb vykazovaly růst zisku. Je tedy pravděpodobné, že nemovitostní fond, který se zaměřuje právě na retail, má šanci poskytovat z dlouhodobého hlediska investorům stabilní výnos.

„Například fondy značky CZECH FUND, které patří pod investiční skupinu DRFG Davida Rusňáka, mají v portfoliu maloobchodní reality zaměřené na nižší střední nebo střední vrstvy, mohou zhoršení ekonomických podmínek poměrně dobře ustát“, vysvětluje hlavní ekonom CZECH FUND Lukáš Kovanda. Neboť tyto řetězce nabízejí produkty běžné spotřeby, které registrují poptávku i v době ekonomického poklesu, a právě proto mnohé řetězce své zisky v době krize ještě zvyšovaly. Více na drfg-rem.cz

Nemovitostní fond investuje do retail parků

CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND se také zaměřuje na investice do retail parků. Primárním cílem tohoto fondu je vyhledávání obchodních zón, zejména v krajských a okresních městech v celé České republice. Tyto oblasti nemají výraznou konkurenci a obvykle jsou jediným místem, kde se dá v dané oblasti nakupovat. 

Výše zmíněný důvod prokazuje fakt, proč ani v době ekonomické krize jejich obsazenost zásadně neklesala. V současné době je obsazenost 96 % a dlouhodobé nájemní smlouvy dávají investorům výhled na stabilní výnos. „Smlouvy s nájemníky uzavíráme v průměru na čtyři až pět let, v případě potravinářských řetězců dokonce na více než deset let“, vysvětluje Kovanda a dodává, že pro investory to znamená možnost dlouhodobého výběru nájemného, což je pro zhodnocování samotného fondu základní úloha. Nemovitostní fond CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND na finančním trhu působí od roku 2016 a od té doby přinesl investorům zhodnocení +21,28 % (23.02.2016 – 31.01.2020).

Název investiční skupiny DRFG se skládá z iniciál svého zakladatele Davida Rusňáka, zbylá dvě písmena označují spojení Family Group.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *