Poznejte kreditní kartu
Finance

Poznejte kreditní kartu, neúčelovou půjčku nebo kontokorent

Půjčit si peníze můžete několika způsoby. Pokud nevíte, jaké procesy mezi půjčky patří, pak byste se o nich měli dozvědět vše, co je zapotřebí. Nikdy totiž s jistotou nemůžete tvrdit, že o půjčku v budoucnu nebudete mít zájem. Jestliže je vaše finanční stránka momentálně v kladných číslech, nemusí tomu tak být i v budoucnu. Nechceme vás nijak strašit, jen je nutné být připraveni skutečně na vše, co vás může potkat. Následně je už pozdě zjišťovat, jaké produkty se na finančním trhu nacházejí.

Neúčelová půjčka na cokoli

První možností je klasická neúčelová půjčka na cokoli. Tady máte výhodu v tom, že ji můžete vyřídit až na několik desítek měsíců. Po přepočtu to tedy může být až 10 let, což vám výrazně sníží měsíční splátky. Kromě toho můžete zažádat až o několik stovek tisíc, podle toho, jaká je vaše bonita a měsíční příjem. Pokud nemáte problémy se splácením a neměli jste doposud žádnou půjčku, máte možnost se dostat nejenom na zajímavou částku, ale také na férovou úrokovou sazbu. Možností je však daleko více. Měli jste problémy s financemi v minulosti a trvalo relativně dlouhou dobu, než jste se z nich dostal? Máte na výběr i z jiných finančních produktů.

Poznejte kreditní kartu, neúčelovou půjčku nebo kontokorent

Další možností půjčky je kreditní karta. Na venek vypadá totožně s tou debetní, kterou využíváte po celou dobu a na kterou vám nejspíš chodí váš měsíční příjem. Rozdíl je jen v tom, že vám na kreditní kartu přistanou finanční prostředky, které jste si zapůjčili. Nečerpáte tak své finance, ale ty od vaši bankovní společnosti. Pokud dokážete kreditní kartu splatit do 60 dnů, nebude vás stát ani korunu navíc. Tato lhůta bývá u většiny bank totiž bezúročná. Jestliže se tak nestane, budete měsíčně na kreditní kartu posílat měsíční částky, které vám budou stanoveny.

Kontokorent aneb jděte do mínusu na svém účtu

Kontokorent se většinou zřizuje k vašemu bankovnímu účtu a umožňuje vám jít do mínusu. To znamená, že se váš bankovní účet nezastaví u nuly, ale u částky, kterou si domluvíte. Pokud zažádáte o kontokorent ve výši 20 tisíc korun, pak budete moct jít na vašem bankovním účtu do mínus 20 tisíc korun. Kontokorent můžete mít většinou na předem domluvenou dobu, jen je nutné platit při plném využití měsíční poplatky. Máte-li svůj bankovní účet alespoň na nule, neplatíte nic. Výhodou tedy je, že platbu uskutečňujete měsíčně jen tehdy, kdy svůj kontokorent čerpáte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *