Energetické omyly, které kolují mezi lidmi
Bydlení

Energetické omyly, které kolují mezi lidmi

Jelikož nedávno do schránek všech lidí přišlo vyúčtování za služby, drtivá většina lidí se zhrozila a rozhodla se, že začne šetřit energiemi. V současné době však málokdo ví, jak takovými energiemi šetřit, přesto na internetu je hromada návodů, jak na to. Jenom by stačilo zadat do Googlu, jak šetřit s energiemi. Mnozí lidé si však nemyslí, že by takové drobnosti, jako je zhasínání za sebou v místnostech, z nichž odcházíme, nebo vytahování nabíječek ze zásuvky, měly nějaký velký dopad na spotřebovanou energii v domácnosti. Jenže kupodivu ono to tak opravdu je. Právě takové drobnosti se podílí na tom, jak vysoké doplatky musíme uhradit nebo případně kolik nám budou ze záloh vracet. 

Někteří lidé přistupují k šetření energiemi velice skepticky. Kolují jim totiž v hlavách energetické omyly, které poté ventilují a posílají dál. Prozraďme si, jaké energetické omyly lidem v hlavách kolují a jak to s nimi doopravdy je.  

Vytahovat nabíječku ze zásuvky je zbytečné 

To je jeden z omylů týkajících se energetiky, který lidé aplikují ve svých životech. Zkrátka a dobře nevytahují nabíječky ze svých zásuvek. Málokdo ví, že nabíječky, které jsou zastrčené v zásuvce, spotřebovávají energii, i když zrovna nic nenabíjí. Pokud je nabíječka na omak teplá, stále spotřebovává energii. Vytahovat nabíječku z elektřiny je navíc vhodné i kvůli bezpečnosti, nikoli jenom z ohledu toho, že budete energií šetřit.  

Stand-by režim je šetrný a úsporný 

Lidé si myslí, že takzvaný stand-by režim je úsporný, ale není tomu opravdu tak. Takzvaný pohotovostní režim, se kterým se setkáme například u počítačů, u televize nebo třeba u DVD přehrávačů či set-top boxů také pojídá elektřinu. Roční náklady takového na první pohled neškodného režimu se mohou vyšplhat do výše několik stovek korun. Raději proto veškeré počítače a televize natvrdo vypínejte, abyste tak zamezili zbytečnému pojídání elektřiny v době, kdy je nepoužíváte.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *