Jak ušetřit na svatbě? Tipy a rady
Lifestyle

Jak ušetřit na svatbě? Tipy a rady

Rozhodli jste se vzít? To je krok velice závažný a důležitý. Když se však dva mají rádi, proč tuto jejich lásku neztvrdit ještě prstýnkem a svatebním slibem, v němž si slíbí lásku až za hrob. Bohužel mnozí lidé, i když se sebevíc milují, do svatby nejdou. Důvodem je hlavně fakt, že svatba jako taková je velice drahá záležitost a mnozí na to opravdu nemají. Ženy touží většinou po velké, pohádkové svatbě, na kterou budou vzpomínat ještě dlouho. Jenže právě taková svatba něco stojí, pod padesát tisíc korun se nikdo s hostinou pro pár desítek lidí opravdu nedostane. Částky, které se uhrazují za svatby, se v průměru pohybují kolem stovky tisíc korun, což je opravdu ranec peněz, který většina mladých lidí na svém bankovním kontu opravdu nemá.  

V případě, že se chcete brát, pak se nabízí otázka, jak na svatbě ušetřit. Sice by se na svatbě šetřit nemělo, ale na druhou stranu přece existuje několik rad a tipů, jak ušetřit, aniž by se to nějak výrazně dotklo svatebčanů nebo budoucích novomanželů.  

Tipy a rady, jak ušetřit na svatbě 

  • Vezměte se mimo sezonu. Datum je velice důležitý a právě od data se odvíjí to, jak drahá svatba bude. Pokud se budete brát mimo sezonu (tudíž se vyvarujete letním a pozdně jarním měsícům), vaše svatba bude daleko levnější než ta v sezoně.  
  • Ušetřete na snubních prstýncích. Kde jste četli, že musí být nutně ze zlata? Nemusí být nutně ze zlata, krásné jsou i stříbrné nebo titanové či prstýnky z chirurgické oceli.  
  • Ušetřete na pití na hostině. Domluvte si hostinu v takovém podniku, kam budete moct většinu pití dovézt sami. Poté jen přivezte slivovici nebo víno ze sklepa a máte postaráno o parádní zábavu.  
  • Ať vás nalíčí a učeše šikovná kamarádka, i tak lze ostatně na svatbě ušetřit. Nebojte se a požádejte ji o pomoc. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *