Stěhování můžete zvládnout levou zadní
Bydlení

Stěhování můžete zvládnout levou zadní

I s dobrým plánem vám stěhování zabere nějaký ten čas. Je to však daleko lepší, než se v celém procesu nevyznat a následně jen tipovat, co máte dělat. V takovém případě se vám stěhování výrazně protáhne. Pokud si s tímto procesem nevíte rady, dáme vám pár tipů, které celkovou práci dosti usnadní. Pojďte se s námi podívat na stěhovací proces od začátku do konce.

Vše začíná přípravou

Bez přípravy by stěhování nemohlo proběhnout. Každého nejspíš napadne, že si na stěhovací práce bude muset najmout firmu a tím byste měli začít i vy. Najít kvalitní stěhováky není příliš obtížný úkol, jen se musí provést včas. Pokud budete dlouho váhat, nemusí být vámi vybraný termín volný. Kvalitní stěhovací společnosti mají neustále plno a najít si tak volné místo je opravdovým oříškem. Dále je nezbytně nutné začít co nejdříve. Nenechávejte vše na poslední chvíli a začněte se stěhováním klidně měsíc dopředu. Začněte s balením věcí do krabic, které poté řádně označíte. Pochopitelně balte věci, o kterých víte, že už nebudete potřebovat.

Ze skříní, komod, poliček a šuplíků vykliďte všechny věci. Ty by totiž mohly stěhovákům komplikovat jejich bezproblémové vystěhování. Veškerý nábytek by měl zůstat prázdný, a to hned ze dvou důvodů. Jednak by mohly věci ve skříních vážně zranit někoho ze stěhovací společnosti a jednak zbytečně přibývají na váze.

stěhování může být snadný proces

Popisujte krabice jednoduchými slovy

Krabice by měly být důkladně popsány. Vy sami se v nich musíte po nastěhování vyznat. Pokud do jedné krabice vložíte několik druhů věcí, nebudete ji mít šanci přesně definovat. Krabice vybírejte pevné a pokud možno i s údaji, jakou snesou váhu. Jestliže budete sbírat krabice po obchodních centrech, s největší pravděpodobností toho příliš nevydrží. Vy poté místo 20 krabic budete nosit trojnásobné množství.

Pomoct vám mohou i obrovské igelitové pytle. Ty poslouží na drobnosti, které se nerozbijí snadno. Do pevných krabic vkládejte zejména křehké věci. V pytlích by se snadno mohly rozbít. Také nesmíte do igelitových pytlů vkládat příliš ostré věci, jinak by došlo k protržení stěn.

Připravte stěhovákům věci na chodbu

Pokud připravíte věci na chodbu, ušetříte si tím nejenom celkový čas, ale i finanční prostředky. Nezapomínejte, že stěhovací společnosti platíte od hodiny. Čím déle se u vás zdrží, tím větší bude částka za jejich služby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *