Zima plná nebezpečí
Bydlení

Zima plná nebezpečí a mnozí nemají pojištěnou domácnost. Co dělat v případě neštěstí?

Každé roční období se nese v duchu nevyzpytatelného počasí. Matka příroda si zkrátka dělá, co chce, ani rosničky v každodenních zprávách neumí přesně odhadnout, jaké počasí zrovna bude v daný den nebo noc. Nejvíce nepřesností bývá během zimy. I když se jeden den hlásí, že bude dvacet stupňů pod nulou, druhý den nás mohou překvapit horka podobající se i deseti stupňům Celsia. Ani náledí nejde pořádně předpovídat, stejně jako sněžné kalamity, které jsou během zimy na denním pořádku.

Zima je nejspíše to nejvíce nebezpečné roční období. Kromě toho, že se na silničních komunikacích dnes a denně stávají nehody, taktéž nám mohou problémy doslova zaklepat na dveře. Je proto dobré mít domácnost pojištěnou, ale najdou se mezi námi i ti, kteří svou domácnost stále pojištěnou nemají.

Pokud mezi ně patříte, víte, čím uhradíte škody, které vzniknou nějakou přírodní katastrofou?

Co může v zimě přijít

Jak jsme zmínili, zima je to nejnebezpečnější období v roce. Mezi hlavní kalamity například patří propadnutí střechy. I když se to nezdá, sníh je velmi těžký a chátrající střechu zlomí, aniž by se stihlo říct švec. Samozřejmě to neplatí jen u střech domů a příbytků, ale platí to zejména u chatek a kůlniček. Ty je nutné mít taktéž pojištěné jako svůj majetek.

Kromě toho se může stát, že vám do domu začne zatěkat. I to je nebezpečí, které s sebou zima přináší. Vždyť sníh bude usazen na střeše dlouho, začne se rozpouštět, může tímto způsobem začít zatěkat do domácnosti.

Co dělat, když nemám pojištěnou domácnost?

Stala se vám nějaká podobná zimní kalamita a vy jste zjistili, že nemáte pojištěnou domácnost? Je třeba něco dělat. Musíte samozřejmě nejdříve zaplatit škody, ty vám nikdo neuhradí. V případě, že nestačí finanční zásoba, jsou tu půjčky. Využít lze buď klasických bankovních půjček, ale také nebankovních půjček, které se hodí v případě, že škody nepřesahují několik desítek tisíc korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *