Hodnocení a reference hrají roli při výběru nové práce, ukázal průzkum
Práce

Hodnocení a reference hrají roli při výběru nové práce, ukázal průzkum

Podle čeho si vybíráte práci? Aktuálně každý, kdo zvažuje změnu práce, by do toho měl skutečně jít. Důvodem je zaměstnanecká krize, která putuje po České republice už nějaký ten pátek. Zaměstnavatelé nemají, kým by obsadili volné pracovní pozice, a tak své stávající zaměstnance platí zlatem stejně jako ty, kteří nově do firmy přijdou. Jelikož je tak vysoká poptávka po zaměstnancích (poptávka aktuálně převyšuje nabídku), možná i vy přemýšlíte nad tím, že změníte svůj obor. Mnozí zaměstnavatelé jsou už tak zoufalí, že dokonce nabízí rekvalifikaci. A tak se z vás skutečně může stát ten, kým jste vždycky chtěli být. 

Jelikož nyní máte otevřenou bránu doslova do všech oborů, které v Česku existují, možná se ptáte, pro jakou práci se rozhodnout nebo podle čeho byste se měli rozhodovat. Tímto tématem se v nedávné době zajímal i nejmenovaný průzkum, který zjistil zajímavou věc. 

Při výběru nové práce hraje roli hodnocení firem

Podle výsledků nedávno prováděného průzkumu při výběru nové práce hraje roli hodnocení firem nebo firemní zkušenosti klientů, zaměstnanců nebo obchodních partnerů s danou firmou. Právě reference o dané firmě leccos prozradí, a tak si ti, kteří chtějí změnit práci, pečlivě pročítají každou, na kterou narazí. To jim dá jakýsi prvotní obrázek o dané firmě. 

Další věci, které hrají roli při výběru práce

Samozřejmě hodnocení firem není to jediné, co hraje roli při výběru práce. Roli také hraje plat, ale daleko důležitější je to, jaká je náplň práce. Lidé si dnes plně uvědomují to, že práce je musí především bavit. Přes to nejede vlak. Pokud nebude práce bavit a naplňovat, zanedlouho budou hledat další práci, a tak to půjde stále dokola. 

Při výběru práce se také klade důraz na nabízené benefity. Zaměstnavatelé jsou nyní ochotni nabízet skutečně zajímavé benefity, o nichž jsme si dříve nemohli nechat ani zdát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *