Jak se dostat z dluhů
Půjčky

Jak se dostat z dluhů 

Dostali jste se do nepříjemné situace a zadlužili se? V následujícím článku pro vás přinášíme několik rad a tipů, které vám mohou být nápomocné a částečně vyřešit některé z vašich problémů. 

Myslete udržitelně a plánujte dlouhodobě 

Prvním krokem k úspěchu se splácením dluhů je vždy realistický náhled na vaši situaci. V klidu si dejte dohromady všechny podklady a zjistěte, jaká jsou všechna možná východiska. Pokud se budete snažit vše řešit ihned bez dlouhodobějšího plánu, budete se dostávat akorát do čím dál tím větších problémů. Splátky rozhodně neodkládejte, ale počítejte i s dalšími výdaji nutnými na svůj běžný život a podle toho si ideálně nastavte splátkový kalendář vhodným způsobem 

Neberte si další půjčky 

V případě zadlužení se může zdát nejjednodušším řešením nabrání další půjčky a postupné splácení díky refinancování. Velkým problémem tohoto postupu je však samozřejmě fakt, že z každé další půjčky platíte další úroky, a tudíž přeplácíte vypůjčenou částku. V dlouhodobém horizontu se pak díky tomu může splácený objem peněz podstatně navýšit. 

Poraďte se s odborníkem 

Jestliže jste uvázli v dluhové pasti a nedokážete situaci sami vyřešit, obraťte se na odborníka ve svém oboru. Finanční poradci vám jistě pomohou sestavit smysluplný splátkový kalendář a nastavit rozpočet s ohledem na jeho dlouhodobou udržitelnost. Vždy si však dávejte pozor na to, jakého poradce jste zvolili a detailně si prostudujte jeho reference. 

Oddlužení 

Pokud vaše situace vyznačuje určité rysy, můžete požádat o oddlužení a při součinnosti z vaší strany se tak dluhů zbavíte i bez schopnosti jejich splacení v plné výši. Tento proces má samozřejmě své podmínky, které vám doporučujeme detailně prostudovat a zvážit všechny možné alternativy. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *