Rady a tipy, jak si udržet práci
Práce

Rady a tipy, jak si udržet práci

I když dnes České republice vládne zaměstnanecká krize, stejně mnozí zaměstnavatelé ve velkém propouští. Důvodem je zejména to, že lidi nahrazují roboty. Jelikož není lidí, kteří by obsadili volné pracovní pozice, musí investovat do robotů, díky čemuž nebude narušen běžný chod podniku. Lidé tedy dnes žijí v nejistotě. I když mají práci, bojí se, že o ni přijdou. Proto se snaží co nejvíce svým zaměstnavatelům dokázat, že jsou nepostradatelní. I pro vás máme několik tipů, jak si udržet práci.  

Pokud ve vaší firmě nehrozí robotizace, také můžete být v ohrožení. Některé firmy totiž naopak šetří, a tak propouští. Udržte si práci díky našim tipům a radám.  

Nedělejte ukvapené závěry 

Jestliže vašeho kolegu propustili, neznamená to, že musí propustit i vás. Nepanikařte, nedělejte ukvapené závěry. Vy jste se nemuseli ničeho dopustit, váš kolega ano. I když tedy visí hrozba propouštění ve vzduchu, zachovejte klid a pokračujte v práci. Zbytečné předčasné závěry mohou mít jen negativní dopad na odváděnou práci.  

Nesvěřujte se 

Pokud ve vaší firmě opravdu propouští, přestaňte se svěřovat svým kolegům. Mohli by to totiž využít proti vám. Ne nadarmo se říká, že nepřátele se držte blízko a přátele ještě blíž. O práci však raději nemluvte ani na firemních večírcích nebo se nesvěřujte lidem, kterým plně nevěříte. Pomluvy se šíří rychle a člověk mnohdy neví, kde to začalo.  

Zdůrazňujte svůj přínos pro firmu 

Dávejte najevo, že jste pro firmu nepostradatelní. Zdůrazňujte své nedávné počiny, své úspěchy i to, kam jste za poslední dobu podnik posunuli. Vypěstujte u šéfa pocit, že jste ideálním zaměstnancem. 

Buďte samostatní 

Nechoďte za šéfem vždy, když si nejste s něčím jisti. Buďte spíše samostatní, rozhodujte se sami dle svého uvážení. Řešit s šéfem každou maličkost jen vypěstuje v šéfovi pocit, že sami nic neumíte a že práci nerozumíte. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *