Jaké předpoklady by měl mít solidní poskytovatel
Půjčky

Jaké předpoklady by měl mít solidní poskytovatel nebankovních půjček?

O nebankovních produktech naleznete na internetu i v novinách mnoho článků. Půjčkami jsou lidé svým způsobem obklopování téměř po celý den. Převážně vánoční období je pro tento trh obrovskou příležitostí, a tak se vám budou různí poskytovatelé snažit vnutit svůj finanční produkt. Půjčit si na Vánoce je ovšem chybným rozhodnutím. Jestliže vám už nic jiného nezbývá, měli byste se soustředit na to, o jakého poskytovatelé se jedná. V žádném případě nekývejte hned na první nabídku. Víte, co by měl poskytoval nebankovních produktů mít? Přesvědčte se o potřebných dokumentech a věcech sami!

Co by měl mít poskytovatel nebankovní půjčky?

Pro legální poskytování půjčky musí majitel projít několika body, jinak vám nemůže své peníze nabídnout k zápůjčce. Pokud tak udělá, hrozí mu nemalá pokuta. Na druhou stranu se vám to bude dokazovat velice těžce, protože tito lidé v tomto oboru umí perfektně chodit. Poskytoval půjčky musí mít tedy licenci od ČNB, která mu umožňuje legálně podnikat v oblasti půjček. Tu získá tím, že se bude jednat v první řadě o člověka se středoškolským či vyšším vzděláním. Dále je nutné složit kapitální jistiny ve výši 20 milionů korun českých. Posledním bodem je žádost o licenci a následné schválení.

Jaké předpoklady by měl mít solidní poskytovatel nebankovních půjček

V dnešní době si snadno dohledáte, zda je daná osoba v seznamu ČNB. Jestliže vám bude tvrdit, že licenci má a vy poskytovatele v seznamu licenci ČNB nenaleznete, měli byste od půjčky odstoupit, protože už jenom to, že nemluví pravdu, by vám mělo napovědět.

V České republice funguje asociace

Další věcí, na kterou byste se měli soustředit je asociace nebankovních půjček. Je v této skupině váš poskytovatel, kterého jste si vyhledali nebo on vyhledal vás? Pokud ano a má licenci, pak si můžete gratulovat. S největší pravděpodobností jste natrefili na férového poskytovatele. To hned ale neznamená, že mu podepíšete cokoli, co vám dá pod nos. I tady musíte být obezřetní.

Nebankovní společnosti si získávají klienty tím, že nabízí první půjčky zadarmo, tato varianta se vám může na Vánoce náramně hodit, protože nebudete splácet nejprve úroky, ale rovnou svou půjčkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *