Fotografii do životopisu vkládat nemusíte, ale záleží na vás
Práce

Fotografii do životopisu vkládat nemusíte

Fotografie v životopisu může být záludnou otázkou. Pokud ji do něj budete chtít přidat, bude to záležet pouze na vás. Rozhodně vám fotografie nepomůže k tomu, získat svou vysněnou práci. Samozřejmě bude záviset na tom, o jakou práci se jedná. Jestliže jste žena a zajímáte se o práci, ve které je zapotřebí být reprezentativní po vzhledové stránce, pak po vás budou zaměstnavatelé fotografii vyžadovat. V opačných případech ovšem ne. Máte-li zájem o přidání fotografie do životopisu, měli byste vědět, jak tento krok podniknout, co nejlépe.

Přidání fotografie do životopisu

Nejspíš vás teď zmátla otázka, jestli je fotografie důležitá. Nemusíte se ničeho obávat, pokud jste už životopisy zaměstnavatelům rozeslali bez své fotografie, nic se neděje. Nejde o povinnost a málokdy se na danou fotografii personalisté podívají. Na druhou stranu pomocí fotografie umístěné na životopisu personalisté vědí, s kým jednají. Mohou si tak o vás daleko lépe udělat obrázek. Zajímá vás, jak velká by fotografie měla být a kde ji umístit? Rozhodně by neměla zasahovat do textu.

Fotografii do životopisu vkládat nemusíte

Mnoho lidí neví, jak vložit fotografii do životopisu. Myslí si, že čím větší bude, tím lépe bude vidět do obličeje. Na jednu stranu tomu tak skutečně je, ale v žádném případě by neměla přesahovat do textu. Jde převážně o vás a vaše dovednosti, popřípadě zkušenosti. Jestliže váš obličej nebude dobře vidět je už věc druhá. Fotografie by tedy neměla přesáhnout na výšku 5 cm a na šířku 4 cm. Raději se držte menších rozměrů. Samozřejmě tam nemůžete vložit fotografii 1 cm na 1 cm. To už ji tam nemusíte dávat vůbec.

Umístěte ji do rohu

Nejlepším místem pro fotografii je roh. Vybrat si prakticky můžete jak levý, tak i pravý, protože na obou stranách je dostatečný prostor pro obdélníkovou fotografii. Na stejné linii by se měl nacházet text, že se jedná o životopis. Ten je vyrovnán do středu, čímž vznikne na bocích prostor. Fotografii se nepokoušejte dávat ani pod vámi vybraný text. Představte si, že budou personalisté číst vaše CV a místo toho, aby z vašich osobních údajů přešli na vystudované školy, překazí jim tento krok vaše obrovská fotografie.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *