nebankovní půjčky
Půjčky

Kdy jsou lepší bankovní a kdy nebankovní půjčky? + příklady

Půjčky mohou každému z nás zachránit život. Je velká škoda, že se mezi námi stále nachází ti, kteří se půjčkám vyhýbají obloukem, kteří si je nechtějí pustit k tělu. V současné době mají lidé dokonce na výběr. Je možné vzít si klasický bankovní úvěr, který moc dobře známe, nebo případně nebankovní úvěr, který je dnes velice, velice oblíbený, a to především díky rychlosti, s jakou se schvalují peníze a s jakou peníze doputují na bankovní účet. Jsou však chvíle, kdy oblíbený nebankovní úvěr vzít nemůžeme.

Přemýšlíte nad tím, že si vezmete půjčku? Dlouho neváhejte. Jestliže se nacházíte v tíživé finanční situaci, půjčky jsou nevyhnutelné. Mnohým lidem pomůže rodina, jiní však takové štěstí nemají a musí sáhnout po půjčce, která jim je nabízena. Jelikož si v současné době můžeme vybírat z velkého množství půjček, nabízí se otázka, kdy je lepší volit bankovní úvěr a kdy nebankovní půjčku.

Kdy preferovat bankovní půjčku?

Zaměřme se nejdříve na klasickou bankovní půjčku, kterou moc dobře známe a kterou ti, kteří nevěří nebankovním půjčkám, stále upřednostňují. Výhodou bankovních půjček je zejména to, že mohou být vysoké – mohou se dostat i do výše několika milionů korun. Jejich nevýhodou je však zbytečně dlouhé schvalování a nemožnost je sjednat online (v drtivé většina případů).

Co se týče konkrétních situací, kdy bychom měli tradiční bankovní půjčku upřednostnit, ideální je vzít si ji na bydlení nebo případně na nákladnou rekonstrukci či modernizaci domu. Obecně ji berou ti, kteří si potřebují půjčit více jak několik set tisíc korun.

Kdy preferovat nebankovní půjčku?

Jak již bylo zmíněno, daleko atraktivnější jsou nebankovní půjčky. Jejich hlavní výhodou je rychlost, s jakou jsou připsány na bankovní konto. Stejně tak je půjčka velice rychle schválena a žádost o půjčku je vyřízena také velice rychle. Nevýhodou je bohužel to, že si nelze půjčit nebankovně miliony, ale jen několik desítek tisíc korun.

Nebankovní půjčky jsou tedy ideální na opravy automobilů nebo při koupi nových domácích spotřebičů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *