Jakým finančním produktům lidé příliš nedůvěřuji
Půjčky

Jakým finančním produktům lidé příliš nedůvěřuji

Na finančním trhu by chtěl mít každý stoprocentní jistotu, a tak často lidé sahají po půjčkách, o kterých ví více informací nebo jim nějakým způsobem důvěřují. Není se tedy čemu divit, že největší úspěch, co se týče půjček mají spotřebitelské úvěry. Spotřebitelský úvěr si člověk může vzít na cokoliv, a to bez toho, aniž by sdělil důvod, na co si finanční prostředky půjčuje. Věděli jste, jakým půjčkám lidi nedůvěřují? Následujte nás.

Kontokorentní úvěr

První půjčkou je kontokorentní úvěr. Tomuto produktu důvěřuje malé procento českých obyvatel. Jedná se o produkt, který vám povolí přečerpat váš zůstatek do mínusu. Částka, kterou budete moct překročit do mínusu je ta, kterou si zároveň půjčujete. Výhodou je fakt, že peníze můžete okamžitě po schválení čerpat. Kromě toho lze úvěr čerpat opakovaně. Pokud jej tedy zaplatíte, můžete ho téměř hned vybrat znovu. Jinými slovy ale je kontokorent výhodný pouze v momentě, kdy plánujete krátkodobou půjčku, nikoliv tu dlouhodobou, z pohledu úrokových sazeb.

Nedůvěra lidi a finanční produkty

Druhým ne příliš oblíbeným produktem je kreditní karta. Výhodou kreditní karty je bezúroční období, které se stanovuje v řadu několika desítek dnů. Pokud tedy úvěr splatíte v tomto období, nebudou se vám účtovat žádné poplatky nebo úroková sazba. Jestliže se vám to ale nepovede, počítejte s daleko vyšší úrokovou sazbou než u spotřebitelského úvěru. Opět se jedná spíše o krátkodobou půjčku, kdy člověku může pomoct v případě největší nouze. V případě, že po kreditní kartě sáhnete, je na místě si pohlídat bezúroční období. Jedině takhle můžete na tom vydělat.

Půjčka od lidi pro lidi

Třetím typem produktu jsou půjčky od lidi pro lidi. Stále existuje velké procento obyvatel, kteří těmto produktům nevěří. Na druhou stranu lze dosáhnout krásné úrokové sazby, a to včetně vyhovujících podmínek. I tady se vás nikdo nebude ptát na důvod, proč si finanční prostředky půjčujete. Svým způsobem se jedná o podobný produkt, jako je spotřebitelský úvěr, jen s tím rozdílem, že vám peníze půjčí několik investorů v podobě lidi, kteří si chtějí vydělat, nikoliv bankovní společnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *