Kombinace dlaždic a tapet v koupelně vás ohromí
Bydlení

Kombinace dlaždic a tapet v koupelně

Keramická deska byla a zůstává nejoblíbenějším materiálem pro zdobení koupelen. Není však nutné obkládat celou toaletu nebo koupelnu dlaždicemi. Deska je žádoucí tam, kde existuje vysoká pravděpodobnost kontaminace a vystavení vlhkosti. V jiných oblastech můžete použít jiné typy povrchových úprav.

Dlaždice jde dobře s malbou, omítkou, dřevěným obložením a samozřejmě s tapetami. Mimochodem, kombinovaná dekorace je nyní velmi populární.

Nebojte se tapet v koupelně. Interiér vůbec „nezlevní“, protože řešení je klasické a elegantní. Samozřejmě, pokud vložíte tapetu od podlahy ke stropu, pravděpodobně dlouho nevydrží. Z hygienického hlediska je tato možnost nežádoucí, zejména pokud se nejedná o koupelnu pro hosty, ale o hlavní toaletu pro celou rodinu. Ale pokud kombinujete tapetu s dlaždicemi, problémy s hygienou a trvanlivostí nemusíte řešit.  

Tapety v koupelně: Výhody

  1. Úspory. Dlaždice jsou obvykle dražší než tapety. Cena práce se také liší: žádají mnohem více na pokládku dlaždic než pro lepení tapet. Pokud kombinujete dlaždici s tapetou, bude oprava výrazně levnější než v případě celkového obkladu.

  2. Komfort. S tapetou vypadá koupelna útulněji, tepleji a pohodlněji.

  3. Vizuální efekt. Kombinace dlaždic a tapet v koupelně se zpravidla provádí horizontálním dělením stěn na horní a dolní úroveň. Nahoře je tapeta, dole jsou dlaždice. Toto rozdělení vizuálně snižuje výšku stropu a zvětšuje šířku místnosti.
    Kombinace dlaždic a tapet v koupelně
  4. Jednoduchostpřepracování“. S minimálním úsilím a náklady bude možné radikálně změnit vzhled koupelny.

  5. Stylová složka. Tapeta – skvělí pomocníci ve „stylové formaci“. Textura, barva a vzor tapety hrají důležitou roli při utváření celkového obrazu, ovlivňují vnímání interiéru.

Tapeta v koupelně: Nevýhody

  1. Nemožnost mokrého a hrubého čištění. Tapetu lze samozřejmě otřít, ale pouze suchým nebo mírně navlhčeným hadříkem. U dlaždic je mnohem snazší udržovat čistotu.

  2. Riziko loupání a praskání. Pokud má toaleta vysokou vlhkost (a to je běžné), tapeta se může odlupovat. Navíc často praská v rozích, zejména pokud jde o nové budovy.

  3. Špatná věc, pokud vás sousedé zaplaví. Tapeta bude pravděpodobně beznadějně zničena. Musí se znovu přilepit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *