půjčku dnes sjednáte přes internet
Půjčky

Půjčku dnes sjednáte přes internet, jen musíte být opatrní

Půjčit si můžete dnes prakticky kdekoliv. Svým způsobem by se dalo říct, že kvůli půjčce nemusíte opouštět ani svůj byt nebo rodinný dům, protože ji snadno získáte i prostřednictvím internetu. Ještě, než se ale pustíte do žádosti, měli byste znát základní pravidla, abyste nenaletěli podvodníkům. To by se pak výsledná částka nehezky prodražila.

Půjčka prostřednictvím internetu aneb základní pravidla

Jako první je na místě prověřit si danou společnost. I přes to, že je dnes zákon upravující poskytování půjček na samém vrcholu, pořád můžete narazit na podvodníka s nevýhodnými smlouvami. Jejich nabídce se často přezdívá lichva. Úrokové sazby a sankce za zpoždění splátky jsou tak vysoké, že vás doslova zruinují. Kromě toho v momentě, kdy dlužíte déle než 5 dnů, nemají problém si pro peníze zajít osobně a dost často i s vyhrůžkami.

Půjčujeme bez registru – POZOR!

Často můžete v posledních letech narazit na půjčky bez registru, kdy dané společnosti nebo osobě nevadí vaše bonita. Od takovýchto nabídek se držte stranou. Pozor byste si měli dávat zejména na větu, že je nabízená půjčka bez registru. Společnosti, které nenahlížejí na vaši bonitu jsou zpravidla velice nevýhodné a v konečném důsledku vás stáhnou z kůže.

Sjednejte si půjčku přes internet

Nevěřte první nabídce!

Každá bankovní společnost dnes nabízí vyřízení půjčky přes internet. Lidé se tak často nechají nalákat na nabídku, kterou vidí na internetových stránkách dané banky. Už ale nevědí, že jde o reprezentativní příklad a finální produkt vypadá úplně jinak. Bankovní společnost zkoumá vaši bonitu a podle ní vyhodnotí, zda vám půjčí či nikoliv a za kolik procent.

Přečtěte si smlouvu, ta je důležitá

V poslední řadě si přečtěte smlouvu, protože ta by měla rozhodnout, jestli ji následně podepíšete nebo od ní odstoupíte. Nevýhodná smlouva při vyřizování půjčky je cesta do pekla, ať jste v jakékoliv situaci, nikdy se ji nepřizpůsobujte. Řádná smlouva by měla obsahovat základní parametry.

  • Osobní údaje obou stran
  • Výši půjčky, úrokovou sazbu, RPSN
  • Sankci za nedodržování splátek
  • Počet splátek, včetně informace, kdy je poslední splátka
  • Možnost odstoupení od smlouvy
  • Výši měsíční splátky a datum, kdy má být splátka na bankovním účtu společnosti

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *