Šetření vodou není žádná věda. Víme, jak na to
Bydlení

Šetření vodou není žádná věda. Víme, jak na to

Mnohé domácnosti se nyní snaží šetřit. Není to tak dávno, kdy se nechali dodavatelé energií slyšet, že budou rapidně zdražovat. Elektřina a plyn se tak přidaly k vodě, která je drahá dlouhodobě. V případě, že nechcete, aby vás třeba konkrétně voda zruinovala, je třeba s ní začít šetřit. Naštěstí to není tak těžké, jak se to na první pohled může zdát. Chce to jen osvojit si několik věcí, které nám mohou pomoct trochu ochránit naši peněženku. Víte, co konkrétně musíte udělat proto, aby vás voda nestála tak moc? 

Voda jako taková je potřebná, o tom snad není sporu. V případě, že se rozhodnete s vodou šetřit, doporučujeme si osvojit níže zmíněné tipy, které vám ochrání několik stovek, ne-li tisíc korun.  

Upřednostňujte sprchování 

Abyste ušetřili na vodě, měli byste upřednostňovat sprchování. Jedná se o rychlejší způsob hygieny, navíc je to mnohem ekonomičtější. Při sprchování nevypustíte tolik vody jako při koupání, ale samozřejmě nesmíte stát pod sprchou dlouhé hodiny. Koupel si dopřejte třeba jednou týdně, kdy si budete chtít pořádně odpočinout.  

Investujte do myčky 

I když myčka není nic ekonomického po energetické stránce, vodou dokáže šetřit pořádně. Investujte proto do myčky, která vás dokáže zbavit zbytečně vysokých nákladů za vodu. Myčku však pouštějte jen tehdy, kdy je opravdu plná. Jen tak se vyhnete zbytečně vysokým nákladům za vodu i elektřinu.  

Využívejte dešťovou vodu 

Prší? Nevadí! Dešťová voda se vám může hodit, a to zejména při zalévání zahrady nebo při zalévání pokojových rostlin. Nejen, že je to levná alternativa vodní zálivky, ale je to také voda, která prospívá rostlinám mnohem více než voda z kohoutku.  

Občas perte ve studené vodě 

Studená voda je daleko levnější než voda teplá. To mějte neustále na paměti, zejména při praní. Pokud budete prát prádlo více ve studené vodě (což prádlu ne vždycky škodí), budete se radovat z nižších výdajů za vodu.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *