Spořte
Finance

Spořte svým potomkům. I malé částky mohou být výdělečné

Každý rodič by se měl zasloužit o snazší a jednodušší budoucnost dítěte, a sice měl by mu tedy spořit, byť malou částku měsíčně. Peníze, které se začnou šetřit už od narození dítěte, mohou dítěti jeho budoucí život velice zlepšit. Nejčastěji se v budoucnu peníze vkládají do vysokoškolského studia dětí, také se investují do nelevného bytového zařízení nového příbytku, v němž bude dítě žít a přežívat. Spoření se tedy vyplatí. Mnozí rodiče se však spoření doslova štítí. Vždyť je to přece jen částka, kterou musí co měsíc vkládat někam jinam. Mnozí si však neuvědomují, že se nejedná o závratné sumy peněz, ale že stačí ukládat pár stovek měsíčně.

Odborníci doporučují odkládat dítěti alespoň tisícikorunu měsíčně, ovšem i její polovina může za dvacet let dobře vydělat. Navíc spoření znamená, že v budoucnu nebudeme muset vynakládat tolik úsilí a financí, jež dítě bude potřebovat. Dítěti pomocí spoření pomůžeme vejít do samostatného dospělého světa.

Jak rodiče dnes svým dětem spoří?

Samozřejmě mnozí rodiče stále zůstávají věrní svým spořicím produktům v podobě spořicích účtů. Někteří volí stavební spoření, jiní dávají přednost doplňkovému penzijnímu připojištění. V současné době se však čím dál více rodičů přiklání i k investicím, u nichž je jasné, že za dvacet let budou mít nevýslovnou hodnotu.

Jsou libo stříbrné slitky?

Z aktuálních průzkumů vyplývá, že řada českých rodičů místo toho, aby každý měsíc vkládali tisícikorunu na spořicí účty, raději investují do stříbrných slitků. Podle odborníků a analytiků dělají dobře, jelikož stříbro má obrovský investiční potenciál.

O stříbru se ví, že má vodivé vlastnosti, je tvárné a také se lehce zpracovává. Využívá se dnes dokonce v celé řadě oborů, a sice v medicíně, ve vědě, samozřejmě v umění i v průmyslu. Podle všeho je stříbro mnohem větší a lepší investiční příležitostí než zlato, jelikož právě stříbro se zhodnocuje čtyřikrát rychleji než zmiňované zlato.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *