Jakých chyb se dopouštíme u životní pojistky?
Finance

Jakých chyb se dopouštíme u životní pojistky?

Nebýt v dnešní době pojištěný, to je jako žít neustále v risku. Sice pojistky dnes nejsou nic levného, ale je to něco, co náš život udělá trochu bezpečnější. Když se nám stane úraz nebo když se staneme součástí dopravní nehody, v takových případech jsou nám pojistky opravdu dobrým parťákem, který nám může v takových případech opravdu velmi pomoct. Mezi složité produkty patří hlavně životní pojištění, které je známé tím, že se při jeho sjednávání velice často chybuje. Jelikož se však životní pojistka uzavírá na opravdu dlouhou dobu, je třeba se chybám vyvarovat.

Vybrali jsme proto nejčastější chyby, které se pojí s životním pojištěním a jeho sjednáváním. Dejte si na omyly i chyby pozor a sjednejte si životní pojistku tak, jak se má.

Pojistí se jen dítě

Největší chybou, které se mohou pojištěnci dopouštět, je to, že se pojistí jen dítě, ale rodič jako takový ne. Ovšem je třeba si uvědomit, že životní pojištění je nezbytné hlavně pro ty, na jejichž příjmu závisí. V první řadě tedy musí být pojištěn rodič, dítě až posléze. Přece jen dítě není ideální pro životní pojištění ani z hlediska zdravotních rizik. Starší lidé jsou daleko více náchylní k onemocněním, jež mohou způsobit trvalé následky nebo dokonce smrt.

Životní pojištění se využívá jako spořící produkt

Velmi častým problémem je to, že v pojistných smlouvách je často životní pojištění jako investice. Jenže cílem životního pojištění či účelem životního pojištění rozhodně není spoření, ale ochrana před zdravotními riziky. To, že si tam odkládáte peníze a jistým způsobem spoříte, to může být bráno jako bonus, ale ne rozhodně důvod, proč si životní pojistku sjednáte.

Špatný výběr případných rizik

Při sjednávání životní pojistky se často lidé dopouští jedné velké chyby, a sice vyberou velice špatně rizika, před kterými je má pojistka chránit. Je velký rozdíl, zda invalidita plyne z nemoci nebo vznikla díky úrazu, stejně tak je rozdíl, jestli smrt byla způsobena vlivem nemoci nebo vznikla v souvislosti s úrazem nebo nehodou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *