vánoční svátky
Lifestyle

Blíží se vánoční svátky. Jak si na dárky našetřit?

Vánoční svátky začínají pomalu, ale jistě klepat na dveře, což znamená, že je třeba začít nakupovat vánoční dárky. Nakupování vánočních dárků rozhodně nenechávejte na poslední chvilku, jelikož byste taky nemuseli pochodit. Mnozí lidé nechávají nakupování na poslední chvíli, to však většinou znamená, že z obchodů odchází takřka s prázdnou, jelikož jsou velikosti rozprodány stejně jako dárky, které jsme chtěli koupit původně. Abyste tedy letos pochodili, začněte nakupovat dárky nyní. Jenže kde na ně vzít peníze?

Výhodou toho, že začnete nakupovat dárky nyní, je rozhodně to, že stihnete podzimní slevy. V podzimních slevách je možné nakoupit mnoho báječných věcí, otázkou je, co si vyberete. A také otázkou je, kde k penězům přijdeme. Naštěstí máme pár tipů, jak na dárky rychle našetřit, než skončí velké letošní výprodeje a než do obchodu zamíří opět vysoké ceny.

1) Omezte jezení venku

Mnozí lidé mají ve zvyku chodit jíst ven, tedy do restaurací, do kaváren nebo do jídelen. Ono je však mnohem jednodušší, když začnou vařit. Je to nejen levnější, ale mnohdy i chutnější a často se tím zachrání trocha času. Navíc když si budete vařit doma, budete vždy vědět, co je v jídle obsaženo. Také budete jíst zdravěji. Fast foody budete obcházet obloukem, stejně jako předražené restaurace, které sice lákají na hezky vypadající jídlo, ovšem ne vždy je jídlo chutné.

2) Jezděte úsporně

I když mnozí řidiči mohou říct, že jezdit úsporně nelze, opak je pravdou. I úsporně se dá jezdit, proto začněte včas. Když budete jezdit úsporně, budete méně platit za benzin, tudíž více peněz ušetříte. Stejně tak udržujte své auto v dobrém stavu, ať předejdete drahým opravám, na které si mnozí lidé musí půjčit. Důležitou činností je zejména pravidelné čištění filtru nebo výměna motorového oleje.

3) Vzdejte se svých zlozvyků nebo je alespoň omezte

Pro dlouholeté kuřáky je těžké vzdát se plně zlozvyku. Pokud se tedy neumíte plně vzdát zlozvyku v podobě kouření, pití nebo drog, zkuste zlozvyk alespoň omezit. I tak lze ušetřit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *