zlozvyků
Lifestyle

Pět zlozvyků, které nás okrádají o peníze. Přestaňte s nimi

Každý člověk by si měl dnes a denně šetřit takzvanou finanční zásobu. Je to z toho důvodu, že se můžeme brzy dostat do situace, kdy se peníze budou hodit. Můžeme náhodou přijít o práci, může se nám pokazit automobil, díky čemuž musíme zaplatit velmi vysokou pokutu. Ideální je proto mít naspořeno několik tisíc korun, které v budoucnu oceníme. Jenže jak na to?

Lidé dnes sice dostávají přidáno, bohužel drtivá většina z nich peníze navíc utratí, místo toho, aby si je schovala na později. Naše touha po věcech, které ani nepotřebujeme, se však nemusí v budoucnu vyplatit. Za neustálé utrácení však nemůže jen touha po nových věcech, ale také naše zlozvyky, které nás stojí mnohdy i tisíce korun měsíčně. Ať už si chcete našetřit na cokoli, odbourejte své zlozvyky a hned půjde šetření jako po másle.

1) Kouření

I když se to pro mnohé kuřáky může zdát nereálné, přestat s kouřením jde. Jen to chce silnou vůli a vytrvat. V současné době existuje mnoho výrobků a vymožeností, které pomohou zlozvyk odbourat, jen je třeba to s nimi zkusit. Když s kouřením přestaneme, ušetříme několik tisíc korun měsíčně.

2) Slevy

Slevy! To je pro mnohé svolení k nakupování. Jenže slevy jsou právě to, co je naším největším zlozvykem. Mnohdy ve slevách nakoupíme i to, co nepotřebujeme, mnohé potraviny dokonce vyhodíme, jelikož je nestihneme zkonzumovat.

3) Alkohol

Nadměrné pití alkoholu není zdraví prospěšné a neprospívá ani naší peněžence.

4) Otevřená okna při zapnutém topení

Velkým zlozvykem, který krade peníze z naší peněženky, je to, že necháváme otevřená okna při zapnutém topení. Je dobré větrat, ovšem když je příliš horko, mělo by se topení stáhnout, nikoli dlouhé hodiny větrat. Topit panu Bohu do oken je další zlozvyk, se kterým se dnes a denně potýkáme.

5) Usínání u televize

Další zlozvyk, který máme a který nás stojí hodně peněz, je usínání u zapnuté televize. Člověk si to neuvědomuje, ovšem skutečně tímto způsobem plýtvá penězi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *