Nejdříve vlastní bydlení, až poté rodina, tvrdí většina mladých Čechů
Bydlení

Nejdříve vlastní bydlení, až poté rodina, tvrdí většina mladých Čechů

Touží mladí lidé po vlastní rodině? To je otázka, na kterou se odpovědi poměrně liší. Tedy lišily se do nedávna, nyní má většina mladých lidí jasno, a sice rodina následuje až po tom, co je koupené či zařízené vlastní bydlení. V případě, že vlastní bydlení není k dispozici, znamená to, že na rodinu stále ještě není prostor. Mladí lidé zkrátka chtějí rodinu přinést do domova, který je jejich, který není majetkem někoho jiného. Lidé chtějí mít jisté zázemí, jinak po rodině netouží.

Nedávné statistiky ukázaly, že mladí lidé plánují investovat do vlastního bydlení, do kterého chtějí investovat ještě před založením rodiny. Mnozí mladí lidé však vědí, že si musí počkat, vlastní bydlení je přece jen velká a nákladná investice. Jen každý třetí si podle všeho dokáže představit, že vlastní bydlení bude mít do pouhých tří let.

Pro čtyři pětiny lidí je pořízení vlastního domu to nejdůležitější. Až poté se může diskutovat o rodině. Bez vlastního zázemí mnozí lidé nemají o rodinu zájem.

Pražani to mají nejtěžší

I když se říká, že v Praze je blaze, je zde také draze. Nemovitosti jsou v hlavním městě zdaleka nejdražší v celé republice, a i když se zde dosahuje lepších příjmů, neznamená to, že si mohou Pražani koupit byt lusknutím prstů. Obvykle je koupě bytu otázka daleké budoucnosti.

Nemůžeme se tedy divit tomu, že Pražani utíkají z Prahy do okolních měst. Mnohem levnější jsou totiž nemovitosti ve Středočeském kraji, do Prahy se následovně jen dojíždí za prací. Lze říct, že za pražské platy si člověk ve Středočeském kraji najde mnohem krásnější a levnější bydlení.

Mladí lidí začínají spořit

Čím dál více mladých lidí touží po vlastním bydlení, a tak si spoří a spoří a spoří. Moc dobře jsou si totiž vědomi toho, že si dnes musí naspořit dvacet procent z celkové hypotéky, jinak jim hypotéka nebude poskytnuta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *