Češi vloni vyjížděli na vánoční trhy bez pojištění. Velmi však hazardují
Finance

Češi vloni vyjížděli na vánoční trhy bez pojištění. Velmi však hazardují

K předvánočnímu období patří neodmyslitelně také vánoční trhy, kterých si Češi užívali víc než dost. Nedávné statistiky ukázaly, že Češi vloni v předvánočním šílenství jezdili zejména do zahraničí za vánočními trhy. Chtěli si užít nádhernou atmosféru ve Vídni nebo v podobných městech, kde jsou vánoční trhy nezapomenutelné. Bohužel drtivá většina z nich jezdila na vánoční trhy bez pojištění, čímž velmi hazardovali.

Cestovní pojištění není tak drahé, abychom si ho nemohli dovolit. Nejedná se ani o věc, která zabere hromadu času, naopak je to věc, která je vyřízená za pouhých pár minut. Bohužel Češi si to neuvědomují, myslí si, že cestovní pojištění je drahá záležitost a že není potřeba. Jenže když by se v zahraničí stala nějaká nehoda, ti nepojištění začnou hořce litovat, že nevěnovali svých pět minut volného času k tomu, aby si koupili cestovní pojištění za pár stovek.

Češi si musí uvědomit, že i jednodenní či půldenní cesta do zahraničí je stále cesta do zahraničí, která se rozhodně nemusí vyplatit.

Lidé spoléhají na to, že se jim nic nestane

Nedávné statistiky ukazují, že je procento těch, kteří spoléhají na to, že se jim nic stát nemůže, stále mnohem větší než procento těch, kteří berou v potaz to, že se jim může v zahraničí něco stát. Zejména rodiny by si měly uvědomit, že zaplatit za jednodenní výlet s dětmi do zahraničí pár desítek korun nic není oproti tomu, co by zaplatili, kdyby pojištění neměli a kdyby se jim něco stalo.

Někdy nestačí jen modrá zdravotní kartička

Najdou se u nás i lidé, kteří spoléhají na moc modré zdravotní kartičky, ale opravdu modrá zdravotní kartička vždycky nestačí. Ta sice může pomoct získat v evropských zemích nějakou zdravotní péči zdarma, ale ne vždy ji lze čerpat v takové míře, v jaké ji čerpat potřebujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *