Nemovitosti jsou předražené
Bydlení

A je to černé na bílém. Nemovitosti jsou předražené a s regulací hypoték se nezlevní

Každý touží po svém vlastním bydlení, bohužel získat své vlastní bydlení je dnes velký oříšek. Ono by možná získat bydlení nebylo tak těžké a složité, bohužel složité a velice těžké je najít svůj vysněný dům nebo byt za příznivou cenu. Pokud hledáte na trhu příbytek, který byste chtěli a po kterém byste toužili, jste až překvapeni tak vysokými cenami, které se za příbytky účtují. Ostatně nejen vy, ale naprostá většina zájemců o bydlení považuje trh s nemovitostmi za předražený.

Z aktuálních průzkumů vyplývá, že byty se zdají být předražené každému sedmému člověku. To ostatně potvrzují nejen politici, ale také odborníci, kteří zároveň upozorňují na to, že byty nejsou, proto jsou ceny nemovitostí tak vysoko. Nejvíce bytů a nových domovů se shání v Praze, kde se byty nestaví nebo staví šnečím tempem. Důvod pomalé stavby nových bytů v hlavním městě je ten, že získat stavební povolení trvá i sedm let. Situace se ve stavebnictví v Praze za posledních deset let velice, velice zhoršila.

Nicméně mnozí lidé se domnívali, že s příchodem regulace hypoték se vše změní, že ceny půjdou dolů, jelikož o domy nebo byty nebude zájem. Jednalo se však jen o mylnou domněnku.

Co ovlivňuje ceny nemovitostí?

Mnozí Češi neustále přemýšlí nad důvody, proč jsou ceny bytů a jiných nemovitostí tak vysoké. Odborníci znají odpověď: za vysoké ceny nemovitostí může hned několik faktorů. Podle všeho může za vysoké ceny hlavně nedostatek nájemního bydlení, dále také zájem o nákup nemovitostí ze strany zahraničních investorů, kteří si nebojí za své nové bydlení připlatit, dále také hrají jistou roli dlouhé schvalovací lhůty nové výstavby. A samozřejmě se na vysoké ceně nemovitostí ještě donedávna podílely i nízké úrokové sazby.

Kolik stojí průměrný byt?

Pokud bychom se zaměřili na to, kolik stojí průměrný byt, budeme velice, velice překvapeni. Průměrný byt podle informací stojí až sedminásobek ročního čistého příjmu. Průměrná cena bytů jen v srpnu letošního roku vzrostla o tři miliony korun. V meziročním srovnávání se jedná o nárůst o třináct obrovských procent.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *