voda
Lifestyle

Ať vám voda neprotéká mezi prsty. Přinášíme tipy, jak na ní ušetřit

Každým rokem se potýkáme se zdražováním energií, bohužel ani voda za energiemi nezaostává. Dnes je cena vody poměrně vysoko, určitě však ještě poroste. Zanedlouho do našich schránek zavítají dopisy s vyúčtováním a mnozí jistě nechtějí být nepříjemně překvapení částkou, která se na vyúčtování bude vyskytovat. Raději tedy odbourejte své zlozvyky, které se zasluhují o vysokou sumu na každoročním vyúčtování, a za vrácené peníze ze záloh si pořiďte něco hezkého, čím si zlepšíte den.

Jak již bylo zmíněno, za vysoké vyúčtování můžou především naše zlozvyky. Stejně je tomu u elektřiny a plynu, stejně u vytápění domácnosti, i za vodu mohou naše zlozvyky, které se velice špatně odbourávají, jelikož si je bohužel neuvědomujeme. Proto si je pojďme shrnout, abychom se jim v budoucnu vyvarovali.

1) Každodenní koupání ve vaně

Vana je z ekonomického hlediska velice neúsporná. Samozřejmě koupel jednou za čas je v pořádku, jenže pokud se koupeme každý den, nemůžeme se divit tomu, že suma na vyúčtování je velmi vysoká. Pokusme se ji tedy snížit tak, že se budeme častěji sprchovat. Sprchování je úspornější, samozřejmě nesmíme stát pod tekoucí vodou hodinu.

2) Myčka

Nedílnou součástí moderní kuchyně je samozřejmě myčka. Bez myčky by však neměly dát ani ránu domácnosti, které se moderní domácností nepyšní. Myčka není jen vymoženost dnešní doby, není to jen výkřik módy, je to naopak velice chytrý spotřebič, díky kterému ušetříme na vodě. Dát nádobí do myčky je daleko úspornější, než když několikrát za den nádobí umýváme ručně ve dřezu.

3) Dešťová voda

Málokterý zahradník nebo pěstitel využívá k zalévání dešťovou vodu. Je to velká škoda, dešťová voda je totiž voda, která výrazně snižuje sumu ve vyúčtování. Navíc rostlinkám prospívá více než nově napuštěná voda. Na svou zahradu tedy postavte velkou nádobu, do které dešťová voda bude padat, a následně s ní zalévejte svou zahradu a zároveň šetřete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *