Pár informací o józe
Lifestyle

Pár informací o józe, včetně dvou typů

Jóga je poměrně moderní a využívaná metoda cvičení, kterou dnes praktikuje velké množství populace po celém světě. Jógou se ovšem nepyšní jen obyčejní smrtelníci, ale také i známé celebrity, které si rády zacvičí také na rodinných dovolených. Pomocí jógy se totiž udržují v jakési kondici. Pokud byste se chtěli seznámit s několika informacemi, které je o józe dobré vědět, následujte nás. Nejde o nic obtížného a při troše snažení to jistě zvládnete i vy.

Trénink by se neměl přehánět

Většina lidí si myslí, že čím déle budou trénovat, tím lépe. Tenhle bod byste měli z hlavy dostat co nejrychleji, jinak se nikam nedostanete. Velká zátěž a zvlášť u začátečníků může vést až ke zdravotním potížím nebo zraněním, kterým byste se naopak měli vyhýbat obloukem. Pro začátek tedy postačí trénovat 10 až 15 minut denně. V momentě, kdy budete cvičení neboli konkrétně v tomhle případě jógu zvládat, lze dobu cvičení posunout až na 25 minut. I přes to se však doporučuje cvičit jógu maximálně 20 minut. Záleží na tom, jak moc si věříte.

Pár informací o józe, včetně dvou typů

Jóga je rozdělená do několik kategorií. Jestliže bychom se podívali například na Kundalini jógu, zjistili bychom, že se jedná o velmi dynamické cvičení. Tento typ jógy není pouze o cvičení, ale také maximálním soustředěním na svůj dech. Ano, dech je důležitý při jakémkoli cvičení, ovšem tady patří k těm prioritním věcem. Kromě dechu se často u tohoto typu jógy zpívá, a to tak, aby nebylo narušeno samotné dýchání.

Hatha jóga

Hatha jóga patří k jedné z nejznámějších jóg. Pokud se zaměříte na tento druh jógy, budete se maximálně soustředit na ovládnutí svého vnitřního já. Jinými slovy se Hatha jóga zaměřuje na celkové ovládnutí vlastního těla, přičemž měníte různé jógové polohy, abyste si je vyzkoušeli skutečně do nejvyšší hloubky. Jóga je skvělým cvičením, co se týče pohybu, získávání energie nebo meditace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *