Bydlení na vesnici nebo ve městě aneb výhody a nevýhody
Bydlení

Bydlení na vesnici nebo ve městě

Každý je zvyklý na něco jiného, co se týká bydlení. První skupinou jsou ti, kteří vyhledávají bydlení na horách. Kdo by neměl rád čerstvý vzduch? Snad každý, jen problém bývá v tom, že veškeré služby jsou daleko až několik desítek kilometrů. Kromě toho je problémem také zaměstnání. Proč si tedy nenechat bydlení na horách na letní dny? Další skupinou jsou lidé žijící na vesnici. Tady už jsou služby podobné městu, ale pochopitelně v menším měřítku. Poslední skupinou jsou ti, kteří vyhledávají město. Zde už trh nabízí vše, co člověk k životu potřebuje, jen ne vždy najde klid a čerstvý vzduch.

Život ve městě a na vesnici

Jestliže žijete ve městě, s největší pravděpodobností budete bydlet v bytě. Málokdo bydlí v rodinném domě, protože jich zase tolik není. Většinou jsou totiž města vybavená panelovými byty. Nevýhodou je málo soukromí a časté problémy se vztahy, které se týkají sousedů. Výhodou jsou ovšem služby a výběr jakéhokoli obchodu. Dojet si ve velkém městě z jedné strany na druhou sice bude trvat nějakou dobu, ale můžete tak vybírat podle sebe. Máte-li zájem o nákup oblečení nebo zajít si za zábavou, můžete jít kdykoli, bez ohledu na to, zda je týden nebo víkend, protože i doprava jezdí mnohem častěji.

Bydlení na vesnici nebo ve městě

Na vesnici je to většinou opačně. Co se týče služeb, je to tady trochu odlišné. Nemáte-li vlastní automobil, musíte se spoléhat pouze na dopravu, která tady není růžová. Výhodou jsou však lepší vztahy se sousedy. Každý zná svým způsobem každého. Možná si říkáte, že je to započítáno jako nevýhoda. Když se ale zamyslíte, může vám to v občasných chvílích pomoct.

Cenově to vychází podobně, ale?

V oblasti cen je to téměř podobné, s výjimkou na větší města. Například v Praze nebo Brně jsou ceny bytů totožné, jako rodinné domy na vesnici. Pro jakou volbu se ve finále rozhodnete už bude záležet čistě na vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *