Co vám brání odejít a získat lepší práci
Práce

Co vám brání odejít a získat lepší práci?

Rádi byste uvítali pracovní změnu k lepšímu, ale máte jakýsi blok, který vám nedovoluje odejít ze stávajícího zaměstnání? Povíme vám, proč lidé většinou nejdou za lepší práci, a to i přes to, že nabídka mají defakto před očima. Důvodů je pochopitelně několik, my se však společně podíváme na ty hlavní, které jsou těmi nejčastějšími. Určitě naleznete důvod, který vám bude blízký, protože jste právě kvůli něho v minulosti z práce nedokázali odejít, abyste získali lépe placené zaměstnání.

Co vám brání odejít a získat lepší práci?

Prvním problémem je jistota ve stávajícím zaměstnání. Lidé se zkrátka bojí toho, že v momentě, kdy odejdou z práce, nepodepíšou novou smlouvu, protože s nimi nový zaměstnavatel vyběhne. Jestliže máte možnost, podepište nejprve novou smlouvu a teprve poté dejte výpověď. Pokud tak neučiníte, snadno se můžete spálit. Lidé mají rádi jistotu a čím déle jsou ve stávajícím zaměstnání, tím horší je z něho odejít. Je to pochopitelné, zůstat bez příjmu zkrátka nechce nikdo. Důvodů je ovšem daleko více, v následujícím odstavci se podíváme na další. Následujte nás.

Co vám brání odejít z práce

Dalším důvodem je změna. Čeští obyvatelé neradi vyhledávají změny a zvlášť ty větší, což se týká i tohoto případu. Představte si, že se budete muset vše učit od znovu. Kromě toho nebudete ve firmě téměř nikoho nebo vůbec nikoho znát. Musíte se tedy s lidmi seznámit a budovat vztahy od úplného začátku. Ne každý je na takovou změnu připraven. Jestliže vás ovšem trápí jen tento problém, měli byste si o něm promluvit s odborníky. Určitě naleznete řešení, jak získat odvahu k tomu, abyste odešli ze stávajícího zaměstnání a získali tak nové, které vám bude více vyhovovat.

Problémy se stávajícím zaměstnavatelem

Posledním problémem je oznámení o ukončení pracovního poměru u stávajícího zaměstnání. Lidé se zkrátka bojí toho, že jim zaměstnavatel bude házet klacky pod nohy. Tento problém se stává bohužel dost často realitou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *