Franšíza je řešením pro každého
Lifestyle,  Práce

Franšíza je řešením pro každého

Společnost je jasně nastavená, kdy si člověk po absolvování školy najde zaměstnání a plně se zapojí do pracovního procesu. Je to i v zájmu jednotlivce, aby nezůstal bez finančních prostředků a využil znalosti nabyté během studia. Někdy to ale tak jednoduché není. 

O čem je řeč? 

Dnes je to skoro třiatřicet let, co se u nás franšíza začala objevovat. Zatímco ve světě to byl pojem poměrně běžný a metody, které ji provází, se na poli obchodu čile šířily, my si museli počkat na čas plný změn po sametové revoluci v roce 1989. Byla to jedinečná podnikatelská příležitost pro lidi, kteří se nebáli novot a dokázali se rychle zorientovat. I přes poměrně velký zájem těch dravějších byl ale nástup franchisingu v Čechách poměrně vlažný. V současnosti je situace pochopitelně jiná a jako v jiných zemích i tady jsou tendence, které naznačují, že tento typ spolupráce v nejbližších letech převálcuje klasický maloobchod, kdy si vytvoříte svou vlastní značku a funguje v rámci jedné pobočky nebo prodejny. Uvidíme, co doba přinese. Zvraty a odchylky se ale neočekávají. 

Ověřené know-how a fungující značka

Franšíza by se dala označit jako pronájem práv k podnikání od zaběhnuté firmy. Dostane se vám prostor i příležitosti, vy jen povedete pobočku a budete šířit povědomí o know-how svěřené značky. Je to snadné, nenásilné a s extra porcí jistoty, že váš podnikatelský záměr má stabilní podloží. Nic ale není zadarmo, a tak nebudete mít úplně volné ruce. Je třeba reflektovat směřování firmy a dodržovat nastavená pravidla, abyste značku svým odlišným přístupem nepoškozovali. 

Není to tak složité, jak se možná zdá

Není třeba se bát, nejde o nic složitého. Člověk si možná ani neuvědomuje, kolik franšíz z České republice je. A že je téměř denně potkává. Znáte Yves Rocher, navštěvujete drogerii Teta, chodíte pro šroubky a hřebíky do OBI a zakončíte náročný den v McDonald’s? Právě u takových obchodů, prodejců a řetězců se můžete inspirovat. Stačí mít podnikavého ducha a oslovit můžete jakoukoli firmu. A pokud i tak máte obavy, podporu vám zajistí Česká asociace franchisingu založená už roce 1993. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *