Naučte své děti hospodařit s financemi
Finance

Naučte své dítě hospodařit s financemi a oni vám to v dospělosti vrátí

S největší pravděpodobností má každý rodič strach o své děti a jejich budoucnost. To platí především o finančních prostředcích, o kterých se bohužel na základní škole doposud neučí. Jak následně mohou děti umět zacházet s penězi, když je to nemá kdo naučit? Tuto roli byste tedy měli vzít do svých rukou vy. Kdo jiný by je měl naučit s finančními prostředky než vy, jakožto rodič? Ukážeme vám tipy, jak naučit své dítě hospodařit již v brzkém věku.

Děti mají otevřenou fantazii, takže se učí rychle

Ačkoliv vám to tak nemusí připadat, děti se dokážou učit velice rychle. Záleží ovšem na tom, o jaký druh učení se jedná. Je pochopitelné, že jim to nepůjde, když jim neustále budete před ně umisťovat školní učivo. Co si budeme povídat, škola zkrátka nebaví nikoho. To nemusí platit o financích, které chce mít každé dítě už od první třídy. Mnohdy je ale utratí za úplné nesmysly. Vymluvte jim to a naučte je ke správnému hospodaření.

Způsobů je několik

Jak už vám nadpis napovídá, způsobů, jak dítě naučit k financím je hned několik. Musíte jim je ukázat, aby pochopili, co je, a naopak není správné. Pořiďte jim například obyčejné prasátko na drobné a menší bankovky. Zároveň jim řekněte, že si do něj mohou odkládat část svých vydělaných peněz či své kapesné. Motivovat je můžete známkami a finanční odměnou. Nemusí do prasátka nutně vkládat vše, co dostanou. Ideálním řešením je tzv. spoření, kdy bude dítě odkládat vždy procentuální část.

Děti a finanční gramotnost

Mobilní aplikace aneb vtipná forma hraní

Děti si rády hrají a není tedy nic jednoduššího než jim stáhnout mobilní finanční aplikaci přizpůsobenou tak, aby ji pochopili i nejmenší děti. Pomocí ní se naučí základy finanční gramotnosti, se kterou se v začínajícím dospělém životě zkrátka neztratí.

  • Výhoda mobilní aplikace spočívá v jednoduchosti
  • Přizpůsobená je i pro nejmenší děti, které nastupují do první třídy
  • Rodiče mají finance svého dítěte plně pod kontrolou

Spořte jim na život

Odkládejte svým dětem na dospělý život už od narození. Můžete bez problémů i po menších částkách. Když si vezmete 18 let života, finance se nakupí i po odkládání 500,- Kč měsíčně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *