Výhody a nevýhody nebankovních půjček
Finance

Výhody a nevýhody nebankovních půjček

Finanční trh je plný půjček, zejména těch nebankovních. Pokud stále váháte nad nebankovními půjčkami, přinášíme vám seznam výhod a nevýhod. O nebankovních půjčkách je dnes možné říct, že jsou to hity současnosti. Lidé, pokud tedy potřebují peníze, potřebují peníze ihned, ne až za týden či za rok. Nebankovní společnosti poskytují půjčky rychle, to je o nich všeobecně známé. Jenže možná proto, že nabízí peníze takřka za hubičku, mohou být pro celou řadu z nás podezřelé. Proto je dobré vědět, jaké jsou jejich stinné i světlé stránky.

Jak jsme zmínili, nebankovní půjčky jsou hitem současnosti. Mezi ně se řadí i takzvané mikropůjčky, kterým se říká půjčky do výplaty. Jaké jsou ale světlé a stinné stránky těchto půjček?

Výhody nebankovních půjček

  • rychlá
  • online
  • krátkodobá

Tou největší výhodou nebankovních půjček je jednoznačně rychlost. Rychlost – to je to, po čem lidé touží. Lidé chtějí všechno mít rychle, nejlépe ihned. Nebankovní půjčky se nejen rychle zřizují, ale také jsou rychle schváleny a peníze jsou následně rychle připsány na účet. Rychlost připsání peněz na účet se odvíjí opravdu jen od toho, že se jednotlivé žádosti schvalují během pár minut, nikoli během týdnů, jak je to zvykem u bank.

Mnohé nebankovní půjčky je možné zřídit z pohodlí domova, takzvaně online. Nemusíte tedy stát dlouhé fronty na pobočkách bank. Díky tomu, že si můžeme zažádat “jen” o pár desítek tisíc korun, jsou to krátkodobé půjčky, tudíž nebudou náš život komplikovat dlouho.

Nevýhody nebankovních půjček

• půjčka “jen” pár desítek tisíc korun

Jistou nevýhodou však může být právě to, že si můžeme půjčit “jen” pár desítek tisíc korun. V mnoha situacích taková suma stačí, ovšem v mnohých (například při koupi nemovitostí) je to nedostačující. V případě koupi bytu nebo domu si musíme vzít klasickou bankovní půjčku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *