jak ušetřit
Lifestyle

10 tipů, jak ušetřit. Není to také těžké, jak se zdá

Každý má možnost šetřit, jenže mnozí lidé nevědí, jak na to. Dnešní doba si žádá to, že musíme mít jen to nejnovější, nejhezčí, nejkrásnější a nejmodernější, jenže to samozřejmě stojí peníze. Mnozí lidé se díky požadavkům dnešního světa dostávají do tíživé finanční situace, z níž je pak těžké se dostat ven. Raději proto začněte šetřit, aspoň trochu. Mít finanční zásobu se vždycky hodí, nemyslíte?

Abyste si šetřili, ale aby se nijak nenarušil váš každodenní život, přinášíme několik zajímavých tipů, díky nimž bude šetření naprosto snadné. Je to jen o zvyku, o osvojení. Zkusíte všechny tipy? A kolik si našetříte vy?

10 tipů, jak ušetřit

1) Vařte si doma a s předstihem. Nemusíte chodit každý den do restaurací, do kaváren, jídelen nebo hospod. Raději si vařte doma. Je to levnější, mnohdy zdravější, navíc si vždy uvaříte jen to, co vám chutná.

2) Pořiďte si termostat. Pokud chcete ušetřit v aktuální topné sezoně, pořiďte si termostat. Jedná se o chytrou věcičku, která dokáže regulovat teplo v domě.

3) Omezte své zlozvyky. Nebo se jich nejlépe vzdejte, ovšem skončit s dlouhodobým kouřením je asi hodně těžké. K dalším zlozvykům patří také nadměrné pití alkoholu nebo drogy.

4) Nakupujte se seznamem. Seznam vás udrží na uzdě a zachrání vás i před hezky vypadajícími slevami.

5) Nakupujte v second handech. Najdete v nich krásné kousky, které jsou mnohdy jako nové, za skvělé ceny. Neohrnujte nad second handy nos.

6) Pravidlo třiceti dní, znáte? Princip je takový, že si věc nekoupíte hned, ale počkáte třicet dlouhých dní. A jestli věc budete chtít i po měsíci, kupte si ji. Většinou však chtíč po věci upadává.

7) Vytřiďte šatník a prodávejte na internetu, respektive v internetových bazarech. Člověk by nevěřil, co všechno v nich prodá!

8) Dárky vyrábějte. Zejména rodiče to ocení, tím si můžete být jisti. Navíc pro vás to bude poměrně levné, nakoupí se jen potřebný materiál.

9) Jezděte úsporně. I řidiči mohou ušetřit na předraženém benzinu, pokud budou jezdit úsporně, a sice tak, aby nespotřebovávali velké množství paliva.

10) Porovnávejte. Nekupujte müsli za třicet, když je to samé za dvacet. Síla porovnávání je obrovská a přináší ovoce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *