Základní výhody franchisingu. Proč byste do toho měli jít
Práce

Základní výhody franchisingu. Proč byste do toho měli jít

Franchising je v poslední době čím dál více populární. Díky tomu lze dosáhnout velkého množství konceptů v rámci jedné společnosti. S franchisingem existuje spousta výhody, bohužel ale také nevýhod a rizik. Ne vždy je například franšíza zárukou kvality, což je zároveň důvodem, proč si franšízant dává tolik záležet při výběru franšízora. Výběr správného franšízora má obrovský dopad na budování jména franšízanta.

Podnikání pod zavedenou značkou

Pokud se při výběru určitého zboží rozhodujete, zda si koupit zboží pod známou značkou nebo tou, o kterou jste nikdy neslyšeli, a cena je obdobná, jakou zvolíte? Samozřejmě značku, kterou již znáte. A právě franšízor musí podnikat pod názvem franšízanta, což mu umožňuje ušetřit čas i peníze při budování značky od nuly. Na druhou stranu franšízor nemá šanci budovat své vlastní dobré jméno.

Osvědčený nápad, know-how

Franšízant má také další výhodu z této spolupráce: zpracovává myšlenky, které jsou v tržních podmínkách již ověřené. Získají přístup k know-how zavedené společnosti, což nemusí být levná záležitost, pokud se rozhodnete know-how budovat od nuly. Díky tomu je pro franšízanta mnohem snadnější start podnikání.

Specializované školení

Franšízor poskytne franšízantovi školení také pro zaměstnance. Důvodem je to, aby bylo dosaženo potřebné kvality.

Podpora ze strany franšízora

Franšízor může poskytnout pomoc při zahájení podnikání, například při nalezení místa pro podnikání, poskytnutí určitých finančních prostředků, při vyjednávání výhodných podmínek s dodavateli, při stanovení vhodné úrovně osazení, při vedení účetnictví nebo také právní pomoc. 

Spolufinancování

Někdy se na nákladech se zahájením partnerské jednotky podílí také franšízor.

Menší obchodní riziko

Vstupujete-li na trh pod známou značkou a s podporou zkušeného obchodního partnera, snížíte tím riziko spojené s podnikáním. Pravdou ale je, že ani tak riziko není nulové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *